Díky půjčce na automobil nezatížíte rodinný rozpočet

Autor: Komerční sdělení - Foto: DigitalPen / Shutterstock.com - 3. 11. 2022


Nákup nového i ojetého automobilu obvykle znamená výrazný zásah do rodinného rozpočtu. Proto se často zvažují možnosti, jak vůz financovat. Pokud máte našetřenou potřebnou částku a po zaplacení vám ještě zbude rezerva na nečekané výdaje, nemusíte nic řešit. Jestliže volné prostředky na nákup automobilu nemáte, můžete si jej pořídit na splátky. Proč se vyplatí rozhodnout se auto splácet?

Proč je pořízení automobilu na splátky výhodné?

Půjčka na auto řeší dilema všem, kteří nemají dostatek peněz na nákup vozidla za hotové. Výhodou půjčky je splácení po menších částkách, díky kterým si zákazník může dovolit i pořízení lepšího automobilu. Nevydáte se tak ze všech finančních rezerv. Je ovšem potřeba vybrat takový automobil, jehož splácení vám nebude dělat problémy. Jaké další výhody s sebou splácení auta přináší?

  • Po sjednání půjčky můžete od prodejce s autem rovnou odjet, a to i bez zaplacení první splátky.
  • Splácíte jen takovou částku, která neohrozí váš finanční rozpočet.
  • U půjčky nemusíte platit havarijní pojištění, které je například u nákupu na leasing povinné. Neplatíte tedy zbytečně za služby navíc.
  • Speciální půjčky na auto mají obvykle lepší úrokovou sazbu než klasický bezúčelový úvěr.
Přečtěte si také:  Prodej nových osobních automobilů ve třetím čtvrtletí ochladl

Půjčku na automobil nabízejí i nebankovní společnosti

Na auto si můžete půjčit klasicky u banky. Musíte však počítat s tím, že ne každý žadatel na půjčku dosáhne. Druhou možností jsou nebankovní společnosti s certifikací od ČNB.

Jak si půjčku na auto vyřídit? Stačí přijít do autobazaru, vybrat si vůz a sepsat s prodejcem splátkovou smlouvu. Nebankovní společnosti poskytují na nákup osobního i užitkového vozu nebo motorky půjčky v řádech statisíců. Půjčku získá zletilá osoba se stálým příjmem, které splácení neohrozí chod domácnosti. Po podpisu smlouvy můžete z autobazaru vozem rovnou odjet.

Splácí se přes bankovní účet, a to buď trvalým, nebo jednorázovým příkazem. Na výšku splátek má vliv cena automobilu, ale také délka splácení. Nebankovní poskytovatelé si vždy ověřují, zda z vašich příjmů nebude problém splácet pravidelnou částku.

Přečtěte si také:  Objem leasingů a úvěrů na nová auta se zvyšuje, jejich průměrná výše přestala růst

Některé úvěrové společnosti nabízí možnost splatit půjčku dříve, případně poslat vyšší splátku, pokud máte peníze navíc. Mohou vám umožnit také měnit výši splátek a v případě potřeby splátku odložit nebo zmrazit. Vše stojí na domluvě s poskytovatelem. Díky flexibilnímu přístupu vyřešíte vše potřebné po telefonu.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek