autobazar

Nabídka ojetých automobilů je na dnešním trhu velmi široká, ale i proto je poměrně těžké se v ní zorientovat. Kupovat ojetý vůz znamená vždy určité riziko, opatrnost je proto přímo nutností. Na co si dát největší pozor? A proč je dobré číst poctivě recenze aut od skutečných majitelů?

Rizika nákupu ojetin

Velkým rizikem při koupi ojetiny je především zamlčení důležitých údajů o vozidle ze strany prodávajícího. Většinu z nich si naštěstí můžete ověřit. Důkladně zkontrolujte všechny papíry od vozu a porovnejte s údaji v technickém průkazu především VIN kód, typový štítek vozu, typ a výrobní číslo motoru. Důležité je také ověřit původ vozidla, abyste nekoupili kradený automobil. Ojetina by se vám v takovém případě velmi prodražila. Technický stav vozidla nejlépe prověří odborník a to jak důkladnou prohlídkou, tak také testovací jízdou. Častým nešvarem ojetin je přetočený tachometr. I to se však dá většinou s pomocí odborníka odhalit, i když to bývá dost složité. A je toho mnohem více, na co si dát pozor. Podrobnější tipy a rady, jak nenaletět při koupi automobilu přináší nový projekt Ojetinypodlupou.cz, který si klade za cíl co nejvíce ulehčit koupi ojetého vozu.

Dobrá volba automobilu

Ale nemusí se vždy jednat jen o podvodné praktiky prodejců. Mnozí lidé sami chybují při nevhodném výběru automobilu, který pak nesplňuje jejich představu při konkrétních potřebách. Nablýskané ojeté BMW vypadá možná skvěle, ale pokud má spotřebu daleko vyšší než Škoda, je na místě dobře zvážit, zda takové náklady stojí za to. Stejně důležitá je i spolehlivost auta a další podobné parametry. Už při samotném výběru a rozhodování, kterou značku a typ vozu zvolit, velmi napoví zkušenosti majitelů a jejich recenze jednotlivých vozů. Právě taková hodnocení najdete také na webu Ojetinypodlupou.cz.

Kromě užitečných rad a tipů, hodnocení vozů a zkušeností s prodejci najdete na tomto webu mnoho inzerátů na ojetiny všech oblíbených značek. Vše na jednom místě, přehledně a bezpečně, to je cílem a také předností projektu Ojetinypodlupou.cz. Určitě stojí za povšimnutí, pokud plánujete koupi ojetého auta.