usekove_mereni_rychlosti-radar-kamery

Další velká metropole začala používat radary na měření hluku. A už rozdává i tučné pokuty

Autor: Anina Russová - Zdroj: Lowered Congress - Foto: Pavel Srp - 22. 2. 2022


Zdá se, že problém přílišného hluku začínají brát v některých světových metropolích velmi vážně. Před několika dny nechal pařížský primátor instalovat první hlukoměr, který sice zatím funguje v testovacím režimu, ale od nového roku bude automaticky příliš hlučným autům rozdávat pokuty. Hluk řeší i úřady v New Yorku, kde už jsou ale dál. Žádné testovací období jejich radaru na hluk v plánu není, přesto má ale řidič možnost se z postihu dostat.

I americká verze hlukoměru funguje podobně jako radar měřící rychlost. Systém nejprve detekuje příliš hlučné auto a kamera jej následně vyfotí. Majitel auta pak dostane dopis, v němž je s přestupkem obeznámen.

Přečtěte si také:  V Paříži testují nový radar na měření hluku. Umí poznat registrační značku a dokonce udělit pokutu

Ačkoliv je radar v provozu jen několik málo měsíců, už začal tyto dopisy rozesílat. A jejich znění se postupně objevuje na sociálních sítích. V dopisech stojí většinou totéž. Systém majiteli oznámí, že jeho vozidlo bylo detekováno jako příliš hlučné, což porušuje paragraf 386 Zákona o vozidlech a silničním provozu, který nadměrný hluk aut zakazuje. Dopis dále uvádí, že majitel má povinnost své auto přivézt na technickou kontrolu, v rámci které dostane možnost k nápravě.

Pokud ovšem majitel na tento dopis nereaguje, přijde další. A ten už tak benevolentní není. Další dopis totiž oznamuje, že na původní výzvu nikdo nereagoval, a tak bylo vydáno předvolání k soudu. Ve chvíli, kdy se k němu dotyčný nedostaví, vystavuje se riziku pokuty až ve výši 875 dolarů, tedy bezmála 19 000 Kč. Pokud ani na to majitel auta nebude reagovat, přijdou na řadu vyšší sankce, a dokonce riziko pobytu ve vězení.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek