Je až s podivem, kolik se najde řidičů, kteří se za bílého dne vydají na dálnici do protisměru. V případě řidiče, kterého řešili policisté v úterý ráno na dálnici D3 je jeho jízda v protisměru o to absurdnější, že prý vůbec nevěděl, že jede po dálnici. Policisty na něj upozornili sami ostatní řidiči, ale ačkoliv byla policie na místě opravdu rychle, řidič nakonec v protisměru ujel 19 kilometrů.

Přečtěte si také:  Nová dopravní značka by měla zabránit jízdě v protisměru

K této riskantní jízdě došlo v úterý před půl devátou ráno na dálnici D3. První řidiči si auta v protisměru všimli na asi 110. kilometru a ihned informovali policii. Na dálnici okamžitě vyjelo hned několik hlídek, a zatímco některé pátraly po modrém citroënu, jak auto popsali ostatní řidiči, další uzavíraly dálnici, aby se s ním potkalo pokud možno co nejméně dalších lidí.

A vyplatilo se, protože riskantní jízda naštěstí němá žádné vážné následky v podobě dopravní nehody. Policisté řidiče citroënu našli na 93. kilometru dálnice. Ukázalo se, že starší řidič jel původně na České Budějovice, ale asi na 112. kilometru se rozhodl, že se otočí a pojede zpět, tedy směrem na Prahu. Podle vlastních slov si prý neuvědomil, že je na dálnici.

Přečtěte si také:  Co dělat, pokud se dostanete na dálnici do protisměru? Hlavně se neotáčejte

Policie celou věc ještě vyšetřuje, ale podle slov krajského policejního mluvčího Miroslava Doubka, hrozí řidiči minimálně přestupkové správní řízení. V něm se dočká pokuty až 10 000 Kč, ztráty řidičáku na až rok a sedmi trestných bodů.