Další jedinečné Ferrari. Jmenuje se SP3JC a bude jediné svého druhu

Od Anina Russová | 3. 12. 2018


Když děláte jedny z nejlepších sportovních aut na světě, můžete vyrábět i opravdu exkluzivní projekty. Jednou z takových značek je Ferrari, které vyrobilo jeden jedinečný model.

Jednomu velmi movitému zákazníkovi vyrobila jedinečné auto přímo na míru. Základem auta, jehož označení SP3JC zní jako z Hvězdných válek, je model F12tdf. Pohon zajišťuje atmosférický motor V12 o objemu 6,3 litru, který je z továrny naladěn na 780 koní výkonu a točivý moment 705 Nm.

Velké změny se ale udály hlavně na poli designu. Prakticky celá karoserie byla přepracována, přičemž u Ferrari vsadili například na částečně průhlednou kapotu a hodně odvážné tvary zadních partií. Nejsme tím designem moc nadšení, ale jak se říká, náš zákazník, náš pán. K celku ale překvapivě dobře sedí zvolené barvy, tedy bílá, žlutá a modrá. Mimochodem i ty jsou na přání zákazníka.

Kdo je tím tajemným zákazníkem a kolik za auto dal, Ferrari samozřejmě neprozradilo. Cenu se pravděpodobně nikdy nedozvíme, ale je dost dobře možné, že hrdý majitel se s autem dřív nebo později pochlubí. Když už si objednáte takovou specialitu, tak se přece nebudete schovávat. Tak uvidíme.