Dálkovému autobusu plnému lidí chyběla jedna pneumatika. Policisté řidiči zabavili techničák

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 30. 7. 2022


Dálniční policisté ve své službě už zažili asi leccos. Opilí řidiči, nehody nebo jízdu v protisměru. V pátek 29. července do tohoto seznamu přibyl profesionální řidič dálkového autobusu, který do Brna přijel bez jedné pneumatiky.

Zarážející na tom všem je, že řidič jel s tak vážnou technickou závadou, ačkoliv měl autobus plný cestujících. V první chvíli si policisté mysleli, že je řidič možná pod vlivem alkoholu, ostatně, vyrazit s něčím takovým na silnici by tomu odpovídalo. Ale dechová zkouška ukázala, že tomu tak není.

„Zastavený autobus měl sice tři nápravy, chybějící pneumatika však přímo ohrožuje bezpečnost jízdy vozidla. Policisté proto zakázali šoférovi další jízdu a zadrželi mu osvědčení o registraci vozidla,“ popsal policejní tiskový mluvčí David Chaloupka.

A dodal, že cestující si kvůli vlastní bezpečnosti museli počkat, než jim dopravce přistavil náhradní autobus se všemi pneumatikami. „Od podobných pokusů dojet bez jednoho kola nebo bez pneumatiky důrazně odrazujeme. Jedná se totiž o vážnou závadu, se kterou není možné jezdit. Přestupek policisté oznamují správnímu orgánu k projednání,“ vysvětlil.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru