Daimler-Mercedes-Benz- (1)

Daimler vstupuje do nové éry jako Mercedes-Benz Group

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Mercedes-Benz - Tisková zpráva - 2. 2. 2022


Společnost Daimler AG má od 1. února 2022 název Mercedes-Benz Group AG. Po úspěšném vstupu společnosti Daimler Truck na burzu značí již dříve avizovaná změna názvu zaměření koncernu na osobní a lehké užitkové automobily. Světoznámá značka Mercedes-Benz vznikla v roce 1926 v rámci fúze společností Carla Benze a Gottlieba Daimlera s cílem způsobit revoluci ve výrobě automobilů. Oba průkopníci představili již v roce 1886 nezávisle na sobě své převratné vynálezy, a tím zahájili éru automobilu. S přejmenováním společnosti Daimler AG na Mercedes-Benz Group AG se mění také burzovní zkratka společnosti z „DAI“ na „MBG“. Nic dalšího se však pro akcionáře nemění. Akcie společnosti Mercedes-Benz Group AG zůstávají součástí německého akciového indexu DAX.

Ola Källenius, předseda představenstva společnosti Mercedes-Benz Group AG, k tomu říká: „Změna názvu na Mercedes-Benz Group AG umocňuje naše strategické zaměření. Zřetelně se tak hlásíme k vizi naší společnosti – vyrábět nejatraktivnější automobily na světě. Hvězda Mercedesu je odjakživa také příslibem pro budoucnost: Měníme současnost, abychom ji zlepšili. Na tento odkaz našich zakladatelů chceme navázat tím, že se ujmeme vedoucí role v oblastech elektromobility a automobilového softwaru.“

Přečtěte si také:  Svolávací akce za 28. týden 2022: Do servisů by měli zajet majitelé Hyundai i10, Mercedes-Benzu EQE a Volkswagenu Multivan T7

Souběžně s přejmenováním společnosti Daimler AG mění název také Daimler Mobility AG. Služby pro mobilitu a osobní a lehké užitkové vozy v oblastech financování, leasingu a pojištění jsou nyní poskytovány pod hlavičkou firmy Mercedes-Benz Mobility AG. Divize zastřešující finanční produkty a služby pro mobilitu kromě toho umožní zákazníkům značky Mercedes-Benz flexibilní používání vozidel na základě pronájmu nebo předplatného a nabídne jim rovněž správu vozových parků a digitální služby pro nabíjení a platby.

Daimler-Mercedes-Benz-2

Změna názvu společnosti Daimler završuje historickou transformaci, započatou v uplynulém roce a schválenou naprostou většinou akcionářů. Dne 10. prosince 2021 vstoupila společnost Daimler Truck Holding AG na frankfurtskou burzu jako samostatný podnik. Nová společnost Mercedes-Benz Group se tak zaměřuje výhradně na osobní automobily značek Mercedes-Benz, Mercedes-AMG, Mercedes-Maybach a Mercedes-EQ a na lehké užitkové vozy. Jako úzce zaměřený výrobce s nejhodnotnější luxusní automobilovou značkou na světě bude moci koncern plně rozvíjet svůj ekonomický potenciál a ještě lépe využívat své silné stránky v konkurenčním boji. Po reorganizaci dosavadního koncernu Daimler si koncern Mercedes-Benz ponechává ve společnosti Daimler Truck Holding AG menšinový podíl ve výši 35 %, z toho je 5 % v penzijním fondu.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek