2021-Dacia_Bigster_Concept- (1)

Dacia tak trochu vstupuje na australský trh. Bude tam prodávat Duster, ale jako Renault

Autor: Pavel Srp - Zdroj: Drive.com.au - Foto: Renault - 4. 10. 2022


Austrálie není jednoduchý automobilový trh a mnoho značek, které jsou v Evropě, tam své modely neprodává. Před časem tam začala prodávat značka CUPRA a zanedlouho se tam objeví i Dacia, ačkoliv s logem Renaultu. Australané si už za dva roky budou moci koupit Renault Duster.

Ředitel importu Renaultu v Austrálii Glen Sealey v rozhovoru pro australský magazín Drive.com.au prozradil: „Pro modely Dacia vidíme skvělou budoucnost.” Přesto se tam nebudou prodávat modely Dacia, ale dostanou znaky Renaultu. Důvodem je to, že tamní obyvatelé Renault znají, ale modely Dacia neznají, viděli je možná tak maximálně v Top Gearu, kdy v jednom díle naboural kamion Jamesi Mayovi jeho novou Dacii Sandero, kterou dostal od kolegů při cestě se supersporty po Rumunsku.

Do Austrálie se ale podle Sealeyho nedostanou současné modely, ale jen nové generace, které budou představeny. Tím úplně prvním bude nová generace Dusteru, která bude stát na podvozkové platformě CMF-B a přijde o pohon všech kol i naftové motory, naopak dostane jako možnosti volby hybridní pohon. To by se mělo stát v roce 2024, kdy má být nová generace oblíbeného SUV představena.

Prodávat by se v Austrálii později mělo i nové sedmimístné SUV s třemi řadami sedadel, které má stejně jako Duster vycházet z konceptu Dacia Bigster.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru