2017-Dacia-Duster- (4)

Dacia se nadále veze na vlně úspěchu a dosahuje opět rekordních prodejů soukromníkům. Na pařížském autosalonu představila Dacia novinky v oblasti motorů, jakož i výkonnější systém navigace.

Komunita byla rovněž uctěna zveřejněním průvodce #DaciaRoadStories a soutěží, která jí umožní vybrat příští velmi limitovanou sérii na modelu Sandero.

Nový motor 1.3 TCe 130 FAP a 150 FAP pro Duster

Nový lehčí hliníkový motorový blok obsahuje další inovace, například ‚Bore Spray Coating‘. Tato technologie povlaku vnitřku válců umožňuje dosáhnout prostřednictvím lepšího rozvodu tepla lepšího výkonu a zvýšeného pohodlí řízení.

Pro snížení emisí pevných částic obsahují nyní nové benzínové motory s přímým vstřikováním filtr pevných částic (FAP).

Tato nová generace benzínových motorů poskytuje vyšší pohodlí řízení modelu Duster s:

  • 96 kW/130 koňmi při 5000 ot./min a maximálním točivém momentu 240 Nm při 1500 ot./min = +5 koní oproti předchozí generaci
  • 110 kW/150 koňmi při 5250 ot./min a maximálním točivém momentu 250 Nm při 1600 ot./min = +25 koní oproti předchozí generaci

Po obnovení všech motorizací Diesel s Blue dCi u verzí 4×2 a 4×4 uvádí Dacia na trh tyto nové benzínové motory u modelu Duster. Jsou k dispozici u verzí 4×2 a od poloviny roku 2019 i u verzí 4×4. Objednávky budou přijímány v příštích týdnech.

Media Nav Evolution: Plynulá zkušenost a přístup k jejím mobilním aplikacím

Do konce r. 2018 vybaví Dacia svoji řadu modelů novou verzí své Media Nav Evolution, zároveň nabídne snáze ovladatelnou a rychlou navigaci, jakož i nové funkce:

  • Android Auto a Apple CarPlay , které umožní vytvoření nejvhodnějších aplikací smartphonů a přístup ke zprávám
  • Pohotovější dotykové funkce a zlepšené rozlišení displeje pro snazší přístup k menu

Tato nová verze Media Nav bude v prodeji nadále za stejnou cenu jako u předchozí verze.

#DaciaRoadStories, průvodce sestavený komunitou a pro komunitu

S pěti miliony prodaných Dacií do celého světa chtěla značka oslavit dosažení této hranice spolu s celou svou komunitou její spoluprací na zcela novém projektu nazvaném #DaciaRoadStories.

Tato operace zmobilizovala více než milion fanoušků na sociálních sítích, kteří po dva měsíce sledovali činnost devíti představitelů značky, a podíleli se na ní. Za volantem nového Dusteru projeli Belgii, Švýcarsko, Německo, Dánsko, Spojené království a Francii. Dost na to, aby udržovali milovníky cestování v napětí!

Přečtěte si také:  Dacia Logan nové generace se projíždí v Rumunsku. Vypadá to, že se vzhledově moc nezmění

Nezapomenutelné příhody a řádné plány cest komunity byly shromážděny v průvodci #DaciaRoadStories, který je zveřejněn na těchto internetových stránkách nebo na Instagramu.

Tento průvodce jako skutečná zlatá kniha dokonale odráží ušlechtilost a vzájemné porozumění vlastní komunitě Dacia.

Nová a velmi limitovaná série na modelu Sandero Stepway: hlasování zahájeno

Sandero Stepway se na pařížském autosalonu pyšní třemi originálními designy vytvořenými uživateli internetu: Florou Jammesovou, Aurélií Abricovou, Pierrem Lancienem. V soutěži pořádané od 6. do 25. července navrhli uživatelé internetu svá designová témata u příležitosti soutěže « Very Limited Edition », vyhlášené značkou Dacia. Tito tři finalisté designu byli představeni na světové výstavě a zahajují druhou etapu soutěže, která bude probíhat od 2. do 13. října do 18 hod. Všechny tři návrhy budou předloženy hlasování návštěvníků stánku Dacia na pařížském autosalonu a uživatelů internetu na stránkách věnovaných světové výstavě.

Vítez tak bude tvůrcem této nové limitované série.

Dacia dosáhla nového prodejního rekordu

Dacia dosáhla nejlepšího prvního pololetí ve své historii co do objemu prodejů. Značka obhájila 3. místo na trhu osobních aut v prodeji soukromým klientům ve Francii.
Za 1. pololetí se prodej značky ve Francii zvýšil o 20,8%.

V Evropě dosáhla značka prodejního rekordu za pololetí s 281 206 zaregistrovaných vozidel (+14,6 %) a podílu na trhu 2,9 % (+0,3 bodu). Dacia se tak vyšvihla mezi top 5 nejprodávanějších značek soukromníkům v Evropě.

Sandero, skutečná hvězda mezi modely Dacia, je stále číslem 1 v prodeji soukromníkům v Evropě a nový model Duster stále slaví velký úspěch: eviduje téměř 62 900 registrací v Evropě za 6 měsíců.