DACIA PIKNIK 2018: 4. ročník srazu majitelů vozů Dacia se blíží

Autor: Tisková zpráva - 9. 5. 2018


Během uplynulých více 14 let Dacia v mnoha ohledech předčila očekávání. Jedním z pozoruhodných jevů, který by před několika lety čekal asi málokdo, je spontánní vznik komunity majitelů současných vozů Dacia. Majitelé Dacie se k jejich vlastnictví hrdě hlásí a například na facebooku má Dacia po celém světě téměř 5 milionů fanoušků. I to je důkazem, že vlastnictví vozů značky Dacia může být i vyjádřením životního stylu.

Právě v reakci na rostoucí popularitu této značky mělo v Čechách v roce 2014 premiéru jedinečné celodenní setkání majitelů vozů Dacia pod názvem Dacia Piknik a tím se zrealizovala i u nás myšlenka společného odpočinkového dne „komunity Dacia“, která se koná v mnoha zemích Evropy.

Tato akce, která navazuje na velmi úspěšný koncept v řadě zemí Evropy, má jednoduchý koncept: společně strávený den všech majitelů značky Dacia a jejich rodin, spojený s celodenními aktivitami, soutěžemi, koncerty zdarma a se společným piknikem, neboť každý zaregistrovaný účastník setkání obdrží při svém příchodu piknikový balíček.

Na první ročník této akce, která se uskutečnila v r. 2014 v krásném prostředí volnočasových aktivit v Šiklově mlýně, přijalo pozvání téměř 4 tisíce majitelů vozů Dacia a byly realizovány celkem dva české rekordy (počet zaparkovaných aut stejné značky a lidské logo), které byly oficiálně zaregistrovány.

Druhý ročník, který byl uspořádán v r. 2015, navštívilo již přes 6 tisíc majitelů vozů Dacia. Na parkovišti bylo na jednom místě zaparkováno 1 327 vozů značky Dacia a lidské logo pomohlo vytvořit celkem 1 182 osob. Tento počet opět překonal rekord z prvního ročníku.

Třetí ročník Dacia Pikniku se uskutečnil 10.června 2017. Zúčastnilo se ho rekordních 7 121 majitelů vozů značky Dacia a přijeli celkem 1 627 vozy. Opět tedy padaly rekordy. Nic méně rekordy na pikniku nejsou pro značku Dacia to nejpodstatnější. Důležité je to, že se lidé bavili, seznamovali se spolu, představovali si navzájem své vozy a bavili se o jednotlivých modelech nebo svých zkušenostech s nimi. Všichni byli hrdí na to, že jezdí vozy Dacia, to bylo to podstatné, co vyzařovalo z celé akce. Dalším důležitým momentem byl i fakt, že jen několik registrovaných účastníků na akci nepřijelo, účast byla téměř stoprocentní, a tomu se říká fenomén.

Pod heslem Podepište adopci značka vyzvala všechny přítomné aby pokryly svými podpisy jeden z vystavených vozů a měli možnost ovlivnit rozhodnutí značky pomoci. Vůz Dacia Duster v bílém provedení i s bíle polepenými skly byl k dispozici všem účastníkům pikniku, kteří se podepisovali barevnými fixy přímo na vystavený vůz. Základní podmínkou adopce bylo pokrytí vozů alespoň 1000 podpisy, aby značka Dacia mohla adoptovat sloní rodinu v Liberecké ZOO. Podmínka byla více jak 3x překonána a další rekord na světě, neboť podpisů se na voze nasčítalo celkem 3 158. O adopci vás budeme informovat.

Letošní ročník, který se uskuteční v sobotu, 16. června 2018 na stejném místě jako ty předchozí, bude mít opět nabitý program:

  • Koncert kapely Chinaski v rámci nově pojatého konceptu Dacia Festival
  • Offroad tratě pro testování nového modelu Duster
  • Soutěže na sociálních sítích, jako např. Cesta na Piknik, nebo Souboj krajů…
Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru