test-2021-dacia_sandero_stepway-tce_90- (10)

Dacia Logan a Sandero musejí zpátky do servisu. Mohla by se jim totiž za jízdy otevřít kapota

Autor: Pavel Srp - Zdroj: kfz-rueckrufe.de - Foto: Pavel Srp - 29. 5. 2021


Automobilky vyrábějí velké množství aut, na která montují díly od spousty odběratelů. To znamená, že se občas může stát nějaká chyba. Dacia teď svolá do servisu modely Sandero a Logan nové generace. Mohou mít totiž vadný zámek přední kapoty, která by se kvůli tomu mohla v nejhorším případě otevřít za jízdy.

Svolávací akce se nevyhýbají žádnému výrobci, tentokrát do servisů pozve majitele svých aut Dacia. A mát jít až o 25 tisíc kusů. Důvodem je zámek přední kapoty, respektive jeho západky, která by se mohla zlomit. V tom nejhorším případě by se pak kapota mohla odjistit a za jízdy se otevřít. A to by mělo nejen materiální škody, ale hlavně je to nebezpečné, protože v tu chvíli nebude z auta vidět. „Pokud je zajišťovací mechanismus poškozený, nelze v extrémním případě vyloučit, že se kapota za jízdy otevře,“ komentoval situaci pro web kfz-rueckrufe.de Martin Zimmermann, člen představenstva německého zastoupení automobilky Renault, do jejíhož portfolia Dacia patří.

Svolávačka se týká modelů Dacia Sandero a Logan třetí generace, které byly vyrobeny mezi 2. září 2020 a 15. lednem 2021. Neprodané kusy, které mají prodejci na showroomu nebo ve skladu, tuto opravdu budou mít před předáním zákazníkům již vyřešenou. Oprava by měla zabrat dokonce poměrně dlouhé čtyři hodiny.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru