test-2021-dacia_sandero_stepway-tce_90- (10)

Automobilky vyrábějí velké množství aut, na která montují díly od spousty odběratelů. To znamená, že se občas může stát nějaká chyba. Dacia teď svolá do servisu modely Sandero a Logan nové generace. Mohou mít totiž vadný zámek přední kapoty, která by se kvůli tomu mohla v nejhorším případě otevřít za jízdy.

Svolávací akce se nevyhýbají žádnému výrobci, tentokrát do servisů pozve majitele svých aut Dacia. A mát jít až o 25 tisíc kusů. Důvodem je zámek přední kapoty, respektive jeho západky, která by se mohla zlomit. V tom nejhorším případě by se pak kapota mohla odjistit a za jízdy se otevřít. A to by mělo nejen materiální škody, ale hlavně je to nebezpečné, protože v tu chvíli nebude z auta vidět. „Pokud je zajišťovací mechanismus poškozený, nelze v extrémním případě vyloučit, že se kapota za jízdy otevře,“ komentoval situaci pro web kfz-rueckrufe.de Martin Zimmermann, člen představenstva německého zastoupení automobilky Renault, do jejíhož portfolia Dacia patří.

Přečtěte si také:  Renault končí s naftovými motory. Nechce do jejich vývoje investovat další peníze

Svolávačka se týká modelů Dacia Sandero a Logan třetí generace, které byly vyrobeny mezi 2. září 2020 a 15. lednem 2021. Neprodané kusy, které mají prodejci na showroomu nebo ve skladu, tuto opravdu budou mít před předáním zákazníkům již vyřešenou. Oprava by měla zabrat dokonce poměrně dlouhé čtyři hodiny.