Dacia Jogger Hybrid 140

Dacia Jogger se dá jednoduše změnit na čtyřdveřovou limuzínu, kde si pohodlně natáhnete nohy

Autor: Radim Plachý - Zdroj: youtube.com - Foto: Dacia - 20. 3. 2023


Dacia Jogger je nejpraktičtějším autem, které má rumunská značka v nabídce. Může to být pětimístné nebo sedmimístné rodinné auto, ale také „budgetová“ limuzína pro čtyři cestující. Nejsou k tomu potřeba žádné velké úpravy, jen musíte mít sedmimístnou verzi.

Jogger byl od rumunské automobilky opravdu skvělý tah. Je to jeden z těch vůbec nejlevnějších sedmimístných modelů na evropském trhu, který navíc nabízí bohatý vnitřní prostor. K tomu má i dostatečnou výbavu, o které si starší modely Dacia mohly nechat jen zdát. Udělat tedy z Joggeru čtyřdveřovou limuzínu není vlastně až takový nesmysl…

Přečtěte si také:  Test Dacia Jogger TCe 110 Extreme (2023)

A jak na to? Pokud máte sedmimístnou verzi, pak zadní dvě sedadla z kufru zvedněte. Pak budete muset sklopit opěradla sedadel v prostřední řadě a nakonec sedáky sklopit vpřed. V tu chvíli dostanete před třetí řadou sedadel opravdu královský prostor, kde si můžete úplně v klidu a bez problémů natáhnout nohy.

A pokud by se vám nelíbila limuzína, pak z Joggeru naopak můžete udělat kempingový vůz a přespat v něm. Sama automobilka totiž před časem představila Paket Sleep, který během několika minut umožní proměnit kabinu v ložnici. Pokud máte sedmimístnou verzi, pak budete muset sedadla ve třetí řadě vyjmout.

Štítky: , , ,

1 názor na “Dacia Jogger se dá jednoduše změnit na čtyřdveřovou limuzínu, kde si pohodlně natáhnete nohy”

  1. Tento článek bych si troufl nazvat obecným ohrožením! Na opěradlech druhé řadě je jasně vyznačeno že se nemají nechávat během jízdy sklopená/zvednutá. Důvod? Při prudším rozjezdu se může sedadlo sklopit a zranit ty natažené nohy že třetí řady – bohužel omylem vyzkoušeno v praxi. Došlo k bolestivému zhmoždění nártu.

    Když už tak celou lavici z auta vymontovat – drží pouze na dvou šroubech. Jo a před tím odpojit konektory na kabelech k čidlům zapnutých pásů které jsou z obou stran pod sedadlem.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *