Dacia_Duster_Carpoint_edition-menavka

Dacia Duster dostala speciální verzi s „měňavkovou“ barvou karoserie. Z ceny se vám zamotá hlava

Autor: Radim Plachý - Zdroj a foto: Carpoint - 28. 6. 2022


Speciální edice modelů aut jsou výsadou výrobců, výjimečně lokálních importérů a ještě méně samotných dealerů. Existují ale výjimky, jako například v Německu u prodejce Carpoint. Ten totiž před pár dny představil další ze svých speciálních edic pro Dacii Duster.

Přečtěte si také:  ABT Sportsline si pohrál s Audi RS6 Avant. Výsledek je parádní, ale v Evropě máme smůlu

O předchozí speciální edici, která dostala černočerný kabát, jsme psali v březnu, a teď je tu další. Lak má o poznání zajímavější, ale jinak je recept velmi podobný. Dacia Duster Carpoint Edition tentokrát přijíždí s tzv. chameleonovým exteriérem, který tvoří fólie s proměnlivou barvou podle úhlu pohledu.

Není to ale zdaleka jediná designová úprava. Tento speciální Duster dostal také obrovská 19″ kola MAM v černém laku, černé nástavce blatníků, černé ochranné lišty na dveře, černé znaky na přídi i na zádi, ochranný rám před přední nárazník, ale i výfuk s dvěma koncovkami (po jedné na každé straně nárazníku). To jsou vlastně shodné úpravy jako v předchozí edici, auta se tak liší jen barvou karoserie.

Přečtěte si také:  Dacia Jogger jako kempingový vůz se už objevila u jednoho z českých dealerů

Neliší se ani pohonným ústrojím, protože základem úpravy je Dacia Duster s motorem TCe 150 4×4. Jde o benzinový čtyřválec s objemem 1,3 litru. který má i díky přeplňování turbodmychadlem výkon 110 kW/150 koní. Převodovka je manuální a poháněna jsou všechna čtyři kola.

Liší se ale cena, protože za tento Dacia Duster Carpoint Edition budete muset zaplatit 32 990 eur, což je v přepočtu přes 800 tisíc korun. Útěchou vám může být, že jde o auto v nejvyšší verzi s velmi bohatou výbavou.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek