Cyklista se pokusil vychovávat řidiče Mercedesu. Skončilo to potyčkou a policií

Autor: Anina Russová - 24. 6. 2019


Vždy jsme měli pocit, že největší zběsilosti se na silnicích dějí hlavně ve východní Evropě, ovšem přiložené video ukazuje, že naprosto nesmyslné, hloupé a zbytečné potyčky mezi účastníky silničního provozu se dějí asi všude, v tomto případě ve Velké Británii.

Hlavními aktéry videa jsou lehce přidrzlý řidič Mercedes-Benzu třídy A a nechutně horlivý cyklista s pocitem že právě on je na silnicích k tomu, aby ostatní vychovával. Už asi tušíte, že kombinace těchto dvou náročných povahových rysů, a navíc řidiče a cyklisty, prostě nemohla dopadnout dobře.

Automobilisté a cyklisté spolu válčí snad ve všech městech, možná vyjma Amsterodamu, který je svou benevolencí k cyklistům proslulý po celém světě. Jinde si ale tyto dvě skupiny často nemohou v rámci jízdy v provozu přijít na jméno. Vlastně se nedivíme. Jedni občas ohrožují a omezují druhé, navzájem si nic nedarují a jsou schopni i agresivity. Přesně jako v přiloženém videu.

Nebudeme se pouštět do nějakých soudů, myslíme si totiž, že si obě skupiny nemají často co vyčítat. Ale přeci jen nás hodně štve to, co se v Anglii stalo. Problém nastal, když se řidič mercedesu nechtěl zdržovat v pomalu jedoucí koloně, obzvlášť když dle všeho chtěl z kolony na blízké křižovatce odbočit. Rozhodl se těch pár metrů kolony objet protisměrem, což se ale nelíbilo cyklistovi, který u kolony stál a nejspíš na něco podobného čekal.

Postavil se Mercedesu do cesty a s dosti výmluvným gestem posílal řidiče zpět do kolony. Ještě na něj něco pořvával. Trošku nám připomíná nějakého primáta… Výsledek? Ten už asi tušíte.

Hádka, najíždění na cyklistu, ostrá slova, rány pěstičkami do auta. Zbytečné, hloupé a primitivní. Řidič mercedesu do protisměru neměl najíždět. Měl také udržet nervy a nenajíždět do cyklisty autem. O tom žádná a i proto si pokutu od policistů zasloužil! Vždyť auto je bráno jako zbraň! Ovšem cyklista neměl žádné právo ho jakkoliv vychovávat ani omezovat! Je nehorázné, že si ten trouba dle vida myslí, jak hrdinský čin udělal a jak šikovný je. Pár výchovných by zasloužili oba.  

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru