nissan-patrol-srazil-cyklistu-video

Cyklista kličkoval na silnici a tak ho chtěl řidič autem pořádně vytrestat

Autor: Anina Russová - 1. 11. 2018


Tohle vlastně vůbec nechápeme. A tipujeme, že na tom budete hodně podobně. Celý incident, který je zachycen v přiloženém videu, se odehrál v australském Melbourne už před rokem. Až teď ho ale tamní cyklistická lobby vytáhla na světlo světa a to proto, aby ukázala, jak absurdně jsou australské zákony postavené.

Hlavními aktéry videa jsou řidič černého Nissanu Patrol a cyklista. Ve videu je vidět jen děsivý záběr, ve kterém řidič Patrolu naprosto hulvátsky najede na cyklistu a z kola ho shodí. Vůbec nechápeme, jak je možné, že se dotyčnému nic nestalo. Následně řidič Patrolu vystoupil z auta, na cyklistu cosi křičel, hodně gestikuloval, a dokonce mu zahodil kolo. Ve videu ale není vidět, co se dělo před tímto incidentem.

Podle policejního vyšetřování totiž cyklista jel po frekventované silnici mimo cyklostezku a prý právě před Nissanem nebezpečně kličkoval. Dokonce se měl o auto i fyzicky opřít. Proto řidiči ujely nervy a skončilo to tak, jak je vidět ve videu. Jenomže! Policisté při vyšetřování vzali v potaz i chování cyklisty a potrestali i jeho.

Řidič Nissanu se mu omluvil, policistům i státnímu zástupci své chování přiznal a tvrdil, že toho velmi lituje. Následně dostal za bezohlednou jízdu pokutu 1000 australských dolarů, tedy asi 16 000 Kč. A tím to pro něj skončilo.

Soud si ale posvítil i na cyklistu. Ten byl obviněn z poškozování cizí věci, za což dostal povinné hodiny strávené na terapii, kde ho mají uklidnit, a dokonce musel řidiči Nissanu napsat omluvný dopis.

Celkem bizarní, co myslíte. Ani my v redakci nejsme žádnými příznivci cyklistů na silnicích, ale video a následné vyřešení soudce a policie nám hlava prostě nebere. I kdyby cyklista udělal cokoliv, nikdy to řidiče auta neoprávnilo k tomu, ho napadnout. Mohl ho zabít a jsme si jisti, že to moc dobře věděl.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru