„Nikdy bych si nepomyslela, že uvidím, jak CUPRA Formentor proráží mořské vlny, ale nakonec se nám to podařilo zrealizovat,“ říká hrdě Francesca Sangalliová, vedoucí konceptu a strategie v oddělení barev a materiálů značky CUPRA, zatímco pluje v blízkosti barcelonského přístavu na palubě jachty De Antonio Yachts Formentor D28.

Tato koncepční loď, inspirovaná modelem CUPRA Formentor VZ5, přenáší fascinaci z vysokých výkonů a sofistikovanost značky CUPRA z asfaltovaných silnic na vodu. Vývoj vysokovýkonné jachty s designovými prvky modelu CUPRA Formentor VZ5 probíhal ve spolupráci s barcelonským výrobcem lodí De Antonio Yachts.

Přečtěte si také:  Austrálie jako nová destinace. Už brzy se tu začne prodávat elektromobil CUPRA Born

Zrozen s geny značky CUPRA. Značka CUPRA se rozhodla dobýt moře v rámci svých snah o vytvoření vesmíru zážitků, které souvisejí s jejími vozy a reprezentují její životní styl. „Jsme barcelonská značka a máme velmi silný vztah k moři,“ říká Sangalliová. CUPRA nalezla pro svůj záměr dokonalého partnera, barcelonského výrobce lodí De Antonio Yachts, s nímž vyvinula koncepční jachtu inspirovanou modelem Formentor VZ5. „Tento typ lodi, její rozměry a design ve všech ohledech ladí se značkou CUPRA a skvěle se k ní hodí. Při pohledu na oba produkty vidíte stejné geny a máte stejné pocity,“ dodává designérka.

CUPRA Formentor VZ5 je tady! Pohání ho pětiválec s 390 koňmi. Vznikne jen 7000 kusů

Výzva, jak spojit dva světy. Tým designérů značky CUPRA stál před velkou výzvou: „Chtěli jsme přenést esenci modelu Formentor VZ5 do tvarového řešení jachty, museli jsme však zohlednit některé aspekty, jimiž se při návrhu designu automobilů nezabýváme, například slanou vodu nebo vliv slunce. Nemohli jsme například použít stejné materiály, jaké používáme v interiéru. Naštěstí máme nejmodernější technologie a při navrhování nových materiálů jsme šli o krok dál,“ vysvětluje Sangalliová. Specialisté značky CUPRA vytvořili veganskou kůži, která odolává působení ultrafialového záření, a pro jachtu testovali nejsofistikovanější materiály, například tvrdá dřeva, uhlíkové kompozity a kovové prvky, jimiž je vybaven model CUPRA Formentor VZ5.

Přečtěte si také:  Závodníci Jordi Gené a Mattias Ekström se podíleli na vývoji modelu CUPRA Born, aby mu dodali ducha závodního vozu

„Při navrhování designu této jachty bylo skvělé, jak jsme se vzájemně učili jeden od druhého. Na této lodi je mnoho povrchů a detailů. Kombinací různých materiálů jsme dosáhli dokonalé rovnováhy mezi oběma světy,“ říká Mariano Suñé, designér ze společnosti De Antonio Yachts.

DNA modelu Formentor VZ5. K vyjádření sportovních výkonů a podstaty exkluzivního modelu, který byl jako první 100% navržen a vyvinut pro značku CUPRA, byly použity stejné barvy a povrchové úpravy, jež patří mezi charakteristické prvky vozu Formentor VZ5. „Trup jsme nalakovali matně modrým odstínem Petrol Blue Matt a výsledek je působivý. Tuto barvu jsme zkombinovali s odstínem černého chromu a u některých detailů jsme použili naši stěžejní barvu mědi. Tím jsme vytvořili dojem mimořádné sofistikovanosti a automobilovou atmosféru, která je u lodí neobvyklá,“ říká Sangalliová.

Přečtěte si také:  SEAT a CUPRA připravili jarní servisní akce. Nabízí výhodnější přezutí nebo výhodnější příslušenství

K jedinečnému stylu trupu přispívají také diagonální linie s odlišnou povrchovou úpravou. „Dosáhli jsme vizuálního dojmu pohybu, který dodává jachtě stejně silný charakter, jakým vyniká i model CUPRA Formentor VZ5,“ říká Suñé.

Po zemi i po moři ve stejném duchu. Tato koncepční jachta je jedinečným designovým cvičením, na jehož základě vznikne speciální limitovaná edice modelu D28 s ikonickými barvami a povrchovými úpravami značky CUPRA. Její prodej bude zahájen na konci roku 2021. Jachta De Antonio Yachts D28 Formentor, inspirovaná modelem CUPRA Formentor VZ5, je teprve začátkem spolupráce obou značek CUPRA a De Antonio Yachts. Oba partneři v rámci svého úsilí o trvalou udržitelnost v současnosti pracují na vytvoření jachty s hybridním pohonem. S jejím představením se počítá v příštím roce.

Leave a Reply