policie kontroly kovid
Ilustrační obrázek

Čas od času se v Česku otevře otázka možného povolení jistého malého množství alkoholu za volantem. Já osobně toho nejsme zastánce, alkohol za volant prostě nepatří, ale faktem je, že v jiných zemích je vpravdě malé množství na silnicích povoleno a funguje to. Ovšem čtyři promile už jsou opravdu moc, nicméně právě tolik měl v sobě Polák, který se v sobotu odpoledne prohnal po dálnici D5 v protisměru.

Dálniční policii na auto v protisměru dálnice D5, konkrétně na 142,5kilometru, upozornili sami řidiči. Ti hlásili, že řidič v audi jede směrem na Prahu. Na místo okamžitě vyrazily policejní hlídky, které projely přibližně několikakilometrový úsek dálnice, ale žádné auto v protisměru neobjevily. S největší pravděpodobností si chybu řidič po cca osmi ujetých kilometrech uvědomil, své auto na 138 kilometru otočil a dálnici následně opustil. Naštěstí byl v té době minimální provoz a tak nedošlo k nehodě.

Přečtěte si také:  Pomatená řidička ujížděla policistům skoro dvoustovkou. Z auta ji museli vytáhnout násilím

I tak ale policisté dál projížděli okolí, až na audi odpovídající popisu narazili u Svaté Kateřiny. Za volantem seděl řidič 51letý řidič z Polska, který na první pohled nevypadal, že je úplně v kondici. Rychle bylo jasné, proč. Policistům nadýchal 4,06 promile a tak je dost zarážející, že byl vůbec schopen trefit do auta.

„Policisté muže dle zákona vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření ve zdravotnickém zařízení spojenému s odběrem biologického materiálu, kterému se dobrovolně podrobil. Poté řidiče umístili na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Následně s ním budou provedeny další procesní úkony a bude rozhodnuto o přesné právní kvalifikaci,“ dodala k případu krajská tisková policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Přidat komentář