ford-transit-garaze (1)

Jistě jste si všimli, že všechny podzemní garáže mají označenou maximální možnou výšku, s jakou se do jejich útrob můžete vydat. To číslo není jen orientační a není tam jen proto, „kdyby náhodou“. Na stropech je často připevněno dopravní, bezpečnostní nebo parkovací značení. K tomu nesmíme zapomenout na vzduchotechniku nebo případné hasicí systémy. A to všechno snižuje výšku stropu garáží.

To, že se varování na výšku stropu rozhodně vyplatí dodržovat, už ví mladý řidič Fordu Transit, který se s tak vysokým autem vydal do podzemních garáží pod obchodním střediskem v centru Hradce Králové. Jakkoliv musel už při samotném vjezdu střechou škrtnout o rampu, která má řidiče s příliš vysokými auty před vjezdem varovat, pokračoval ve své krasojízdě dál.

19letý řidič při svém průjezdu garážemi poškodil střechou auta osvětlení, kameru, informační displej, hasicí potrubí, světelnou tabuli a nakonec narazil do dopravního značení a výjezdové závory. A jak je to možné, že včas nezastavil? Samozřejmě za to může alkohol. Policistům nadýchal 1,4 promile. Odhadovaný účet za jeho řádění je 80 000 Kč za vybavení parkoviště a 10 000 Kč na autě.

Přečtěte si také:  Ford hasí problém s kabeláží od parkovací kamery. Do servisů musí statisíce Mustangů

To ale není jediný účet, který bude muset mladý řidič uhradit. Další mu vystaví soud, protože je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Pokud bude uznán vinným, může zpytovat svědomí ve vězení až po dobu tří let.

Přidat komentář