ford-ranger-karavany-video

Co všechno zvládne nový Ford Ranger? Třeba i utáhnout kolonu karavanů

Od Anina Russová | 27. 1. 2019


Včera jsme vám poprvé představili nový Ford Ranger, který bude v Evropě k dostání od poloviny roku 2019. Novinka nabídne velkou spoustu inovací, ale třeba také nový agregát 2.0 EcoBlue. Co ale bude všechny zajímat je fakt, že je Ranger vybaven připojitelným pohonem všech kol. A právě o pohon všech kol jde i v dnešním videu. A jde ještě o jednu věc. O fakt, že v závislosti na zvolené variantě má Ranger nosnost až 1252 kg a může táhnout přívěs o hmotnosti až 3,5 tuny.

Ovšem tohle jsou jen čísla. Realita může být úplně jiná. Jen vás všechny prosíme, abyste to, co uvidíte ve videu, v žádném případě nezkoušeli na vlastní kůži. Respektive na vlastní auto. Jakkoliv to možná nevypadá, celá tato akce je velmi nebezpečná. Ford se totiž rozhodl, že ukáže, čeho všeho je jeho Ranger schopen, a že hodnota maximální hmotnosti přívěsu je jen doporučené číslo.

Za jedno auto totiž s trochou šikovnosti a odvahy můžete připojit i 100 metrů dlouhou kolonu obytných karavanů. V případě videa jich je 20 a jejich celková hmotnost je neuvěřitelných 20 tun. Ford si pro natáčení vybral vcelku rovnou silnici poblíž Millbrook Proving Ground ve Velké Británii.

Za volant Rangeru se posadil Paul Swift, britský profesionální závodní a kaskadérský pilot, který po natáčení přiznal, že šlo sice o jeho nejpomalejší jízdu, ale nejspíše o tu nejzajímavější. Nakonec byl prý docela rád, že se vše podařilo bezpečně natočit. Docela mu to i věříme, obzvlášť, když vidíme, co s některými „šoféry“ dělá jen jeden přívěs…