Líbil se vám klasický Citroen DS? Nikdy jste si ho nekoupili, protože nejezdíte jen po silnicích, ale i v terénu? Máme řešení! Jmenuje se Renardsport D-crosser.

Jeden bláznivý holanďan se pustil do stavby stroje, který v sobě kombinuje skvělé sexy tvary Citroenu DS, vůbec jednoho z nejvíc sexy aut na světě, a podvozek opravdového off-roadu. Základem pro stavbu je rám pocházející z Toyoty Land Cruiser Serie 80. Jak dopadl výsledek se můžete podívat na přiložených fotkách.

Přečtěte si také:  Liberty Walk upravili malé Suzuki Jimny. Trhat asfalt nebude, ale vypadá parádně a připomíná legendární prémiovku

Rene van Velthoven, tvůrce tohoto stroje, musel původní panely karoserie Citroenu DS upravit, protože se na podvozek Land Cruiseru nevešel. Jestli se to designově povedlo či nikoliv ale necháme na každém z vás.

Pod kapotou je původní motor Toyota, řadový turbodmychadlem přeplňovaný šestiválec spalující naftu. Pro lepší odpich bylo však původní turbodmychadlo vyměněno za větší. Výsledný výkon se odhaduje kolem 240 koní. Samozřejmostí je původní „land-cruiserovská“ prostupnost terénem s pohonem všech kol, vysokou světlou výškou a s uzávěrkami diferenciálů.

Přečtěte si také:  Citroën AMI 6 oslavil 60leté výročí. Vypadá jako žádné jiné auto na světě

Co vy na to? Líbí se vám podobné přestavby klasických aut na veterány?