Co takhle Citroen DS jako off-road? Není problém!

Autor: Pavel Srp - 15. 4. 2014


Líbil se vám klasický Citroen DS? Nikdy jste si ho nekoupili, protože nejezdíte jen po silnicích, ale i v terénu? Máme řešení! Jmenuje se Renardsport D-crosser.

Jeden bláznivý holanďan se pustil do stavby stroje, který v sobě kombinuje skvělé sexy tvary Citroenu DS, vůbec jednoho z nejvíc sexy aut na světě, a podvozek opravdového off-roadu. Základem pro stavbu je rám pocházející z Toyoty Land Cruiser Serie 80. Jak dopadl výsledek se můžete podívat na přiložených fotkách.

Přečtěte si také:  Manhart poladil BMW M3 Competition. Na zoubek se podíval designu i výkonu

Rene van Velthoven, tvůrce tohoto stroje, musel původní panely karoserie Citroenu DS upravit, protože se na podvozek Land Cruiseru nevešel. Jestli se to designově povedlo či nikoliv ale necháme na každém z vás.

Pod kapotou je původní motor Toyota, řadový turbodmychadlem přeplňovaný šestiválec spalující naftu. Pro lepší odpich bylo však původní turbodmychadlo vyměněno za větší. Výsledný výkon se odhaduje kolem 240 koní. Samozřejmostí je původní „land-cruiserovská“ prostupnost terénem s pohonem všech kol, vysokou světlou výškou a s uzávěrkami diferenciálů.

Přečtěte si také:  Mansory upravil Mercedes-Maybach GLS. Nechybí mu ani rám jako na off-roadech

Co vy na to? Líbí se vám podobné přestavby klasických aut na veterány?

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek