Co se stane, když pojedete se zablokovaným kolem? Ruská parta šílenců vám to ukáže

Autor: Anina Russová - 28. 6. 2019


Rusko je země neomezených možností. Platí to prakticky ve všem. Automobilový svět nevyjímaje. Velmi známí jsou Rusové, kteří tvoří kanál Garage54. A ti teď přišli s dalším velmi zajímavým pokusem.

Tentokrát nám ukáží, co se stane – a hlavně jak rychle se to stane – když pojedete se zablokovaným kolem. V tomto případě k dokonalé ukázce destrukce poslouží stará Honda, které bylo natvrdo zavařeno levé zadní kolo tak, aby se za žádných okolností neotočilo. Pokud by totiž k tomu pokusu použili ruční brzdu, s největší pravděpodobností by dříve než pneumatika a kolo odešly brzdy.

V Rusku vznikla LADA s 38palcovými terénními pneumatikami. A vážně jezdí

Po zavaření zadního kola už nic nebránilo tomu další z lehce bizarních ruských pokusů odstartovat. Je to celé trošku šílené, ale ruku na srdce, koho by někdy nenapadlo, za jak dlouho asi může prasknout pneumatika, která se neotáčí, ale dře po silnici? :)

Zajímavé je, že se právě tohle stane celkem rychle. Garage 54 k pokusu použili zimní obutí, které je měkčí a při smýkání po asfaltu nedělá tolik hluku.

Pneumatika se prodře hodně rychle, ale pokus tím rozhodně nekončí. Cílem totiž bylo zjistit, jak rychle se z kola vysvlékne, co z ní zbyde, a také, jak bude po dojetí vypadat disk. Protože ho řidič vůbec nešetří, zůstane z něj prakticky jen půlka.

Je zvláštní vidět, jaký velký fofr to celé je. Měkký hliník, z něhož je disk vyroben, nemá proti asfaltu žádnou šanci. Vcelku zajímavá podívaná, při které je nám ale té staré Hondy trochu líto. A vám?

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru