Co se stane, když do Smartu vměstnáte proudový motor? Nastane peklo!

Autor: Anina Russová - 24. 12. 2018


Tahle zběsilá nákupní taška nás vážně dostala. Nejen, že ji pohání motor z helikoptéry, ale ještě navíc může na silnice. A úplně legálně. Bohužel tomu tak není na evropských silnicích, takže šance, že tento Smart na steroidech potkáme, je mizivá.

Celá stavba vznikla v Americe, kde na silnice můžete vyjet prakticky s čímkoliv. Jejím majitelem a tvůrcem je Bill Berg z města Telluride v Coloradu. Ten se prostě jednoho dne rozhodl, že jeho Smart ForTwo není dost cool a dost výkonný, a proto do něj namontoval proudový motor z vrtulníku Huey, což je americký užitkový vrtulník z druhé poloviny 50. let. Asi tušíte, že to nebylo moc snadné, protože Smart nemá úplně vhodné rozměry k jakékoliv přestavbě. Aby se motor z helikoptéry do auta vešel, musela být zcela vymontována sedačka spolujezdce, a ještě upraveno několik plastů. Výsledkem toho všeho je však šílených 2000 koní!

Nejvtipnější na tom celém je, že Bill v autě nechal i původní malý tříválec. Může tedy mezi oběma motory libovolně přepínat. Ten proudový si ale řekne o necelých 60 litrů paliva každých 5 minut jízdy. Díky motoru z helikoptéry je však malý Smart schopen dosáhnout rychlosti až 270 km/h, ale podle všeho by zvládl ještě o 100 km/h víc. To ovšem Bill zatím zkoušet nehodlá. Je totiž dost dobře možné, že by se vznesl…

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru