Také Fiat se na mezinárodním autosalonu v Paříži 2012 prezentuje atraktivní expozicí. Hvězdou autosalonu v Paříži je řada Panda, a to díky hned třem světovým premiérám. Panda 4×4, Panda Trekking a Panda Natural Power. Tato řada je dnes ve svém segmentu zcela jednoznačně nejrozsáhlejší a nejvšestrannější. Nabízí šest motorizací, tři typy pohonu, tři převodovky, pět stupňů výbavy, dvanáct odstínů karoserie, třináct provedení interiéru – to dohromady vytváří až 850 kombinací.

Fiat 500L je dokonalou ukázkou receptu značky Fiat na evropskou krizi. Tento model staví laťku zase o něco výše. Podmanivý styl zdařile kombinuje s kompaktními vnějšími rozměry, prostorným interiérem, pozoruhodnou všestranností, nízkými provozními náklady a přitažlivou cenou.

Na pařížském předváděcím mole se představí trojice modelů s třemi významnými inovacemi, které se na trhu objeví už ve velmi blízké době. Veřejnost se tak bude moci seznámit s novým prémiovým Hi-Fi systémem vyvinutým společností Beats, další světovou premiérou bude zcela nový espresso kávovar vytvořený ve spolupráci se značkou Lavazza a do třetice jde o exkluzivní kožené čalounění v šedo-černém a kontrastním béžovo-tmavě šedém provedení.

Na autosalonu v Paříži se veřejnosti představuje také zcela nová a velmi vyzývavá verze Fiatu 500 nazvaná Street. Vystavený a velmi přitažlivý model je charakteristický bohatou výbavou a brilantním motorem 1.4 16v o výkonu 100 koní, s nímž dokáže tenhle prcek uhánět maximální rychlostí až 182 km/h a zrychlí z 0 na 100 km/h za 10,5 sekundy.

V expozici je vystaven také Fiat 500 by Gucci, který je ztělesněním italské elegance, a to v obou karosářských verzích (sedan a kabriolet). Verze Fiat 500 by Gucci je nabízená ve více než 40 zemích světa včetně Středního východu, Japonska, Singapuru a Hongkongu má od června 2011 na svém kontě už přes 5000 objednávek. My se na jeho test těšíme koncem října. 🙂

V rámci řady Freemont představil Fiat hned dvě velmi důležité inovace. Zcela nový výbavový stupeň Park Avenue a nový zážehový motor 2.4 litru o výkonu 170 koní, jež potvrzují ohromný potenciál této řady charakteristické bohatou výbavou a cenou, která těžko hledá konkurenci.

Přečtěte si také:  Němci zjišťovali, jaké ojetiny jsou spolehlivé a jaké raději nebrat. Prémiová značka neznamená automaticky úspěch

Fiat Punto 2012, který je další evolucí bestselleru značky Fiat, jehož se v Evropě od roku 1993 prodalo přes 8,5 milionu kusů, si mohou návštěvnici expozice automobilky prohlédnout hned ve dvou verzích – TwinAir 85 k a Lounge 1.3 MultiJet 85 k. Ty skvěle demonstrují rozsáhlost celé řady tvořené mnoha výbavovými stupni (od čtyř do šesti v závislosti na trhu) a deseti motorizacemi. Nabídku doplňují četné volitelné balíčky umožňující ohromující možnosti úprav.

V expozici Fiatu se představily také nová Panda Trekking s novým paketem Nitro. Po úspěchu Fiatu Qubo Nitro v roce 2011 se Fiat rozhodl balíček Nitro (vyvinutý ve spolupráci s předním americkým výrobcem snowboardů) zaktualizovat a rozšířit jeho dostupnost i pro modely Panda a Sedici. K dispozici bude od října, a to ve všech alpských zemích (Francii, Itálii, Švýcarsku, Rakousku a Německu). Paket Nitro je určen dynamicky žijícím zákazníkům, kteří hledají automobil vhodný pro veškeré typy outdoorových sportů.

Tisková zpráva/-PS-