Co když současné piloty F1 posadíte do historických monopostů? Někteří to nezvládnou – video

Autor: Anina Russová - 8. 8. 2016


Posledních pár let je svět Formule 1 tak trochu nuda. Závodní speciály jsou jako přes kopírák, regule kvůli bezpečnosti jsou tak přísné, že se jezdci bojí jakéhokoliv ostřejšího manévru a navíc monoposty postrádají alespoň nějaký zvukový projev. Zní tak trochu jako vysavač… A vlastně i piloti jsou jako přes kopírák. Uhlazení frajírci, kteří sice umí ukočírovat monopost F1, ale jen díky neskutečnému množství elektroniky, kterou tyto stroje oplývají.

I proto se nám líbí nápad lidí od Mercedesu, kteří se rozhodli otestovat své současné piloty F1, a posadili je do starých monopostů. Těmi piloty byli Nico Rosberg z týmu Mercedes-AMG Petronas, Pascal Wehrlein z týmu Manor a Nico Hülkenberg z týmu Sahara Force India. Tahle trojka měla tu čest osedlat McLaren MP4/13 z roku 1998, Mercedes-Benz W194R z roku 1954 a Mercedes-Benz W25 z roku 1934 a to na deštěm zmáčeném Hockenheimringu.

Nico Rosberg, osedlal báječný desetiválcový McLaren a ukázal, že umí a navíc, že si takovou jízdu zvládne i parádně užít. Nico Hülkenberg do rukou dostal Mercedes-Benz W25 z roku 1934. Má sice problémy s řazením, ale jinak se nebojí malých smyků a zjevně mu místo za starým volantem celkem sedlo. Jednou mu auto uteče do hodin, ale naštěstí se nic nestane. Poslední jezdec, Pascal Wehrlein nás ale opravdu překvapil. Ale ne v tom dobrém.

Tak nějak si myslíme, že pilot F1 musí mít benzin v krvi, musí milovat rychlost, techniku, závodní a automobilovou historii i současnost. Musí to být prostě Pan Pilot. Jenomže Pascal jede hodně pomalu, absolutně nezvládá řazení, zjevně netuší, co je meziplyn a kdy ho použít a nakonec se i pozastavuje nad manuální převodovkou. Třeba byl jen nervózní a trochu mu křivdíme… Co si o tom myslíte? A co si myslíte o současném světě F1?

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek