2019-Citroen-C1-Urban-Ride- (7)

Městský vůz Citroën C1, kterého se od roku 2006 prodalo po světě již více než milion kusů – v souhrnu všech jeho generací – vykazuje stále výborné výsledky. V roce 2018 se ho v Evropě prodalo více než 51 000 kusů, ve Francii stoupl počet nově registrovaných aut na více než 17 000.

Nová kolekce výrazného charakteru

Na jaře loňského roku přišel Citroën na trh s novou speciální sérií „C1 Urban Ride“, která se nyní představuje v nové kolekci. C1 Urban Ride svými dynamickými liniemi a energickým vzhledem zvýrazněným ochrannými prvky karoserie evokuje dobrodružství číhající v městském provozu. Tato verze, inspirovaná zákazníky a jejich stylem života, je určena pro všechny, kdo považují město za své teritorium, a přitom nechtějí připustit kompromis z hlediska stylu.

Charakteristické rysy vzhledu:

  • Vnější personalizace Urban Ride tvořená velkými podběhy kol s rozšířenými matně černými blatníky, lepicími foliemi na zadních postranních okénkách a dveřích s nápisem „Urban Ride“, s kryty vnějších zpětných zrcátek v odstínu Bílá Lipizan, litými 15″ koly Planet Black (nebo v bezpříplatkové verzi s diamantovým výbrusem) a černými centry kol;
  • Odstín Červená Scarlet (základní) kombinovaný s černou střechou Caldéra (za příplatek) pro ještě větší posílení dynamického a exkluzivního charakteru vozu. Dostupné jsou i další odstíny: Modrá Calvi, Šedá Gallium, Šedá Carlinite, Černá Caldéra, Bílá Lipizan.

Možnost volby osobního stylu pokračuje i v kabině vozu:

  • Nové: styl interiéru Urban Ride zahrnující nové dvoubarevné šedo-bílé látkové čalounění Urban Ride Collection 2 s nenápadným červeným prošitím a specifické koberečky vepředu i vzadu s podpisem „Urban Ride“;
  • Nové: paket Pack Color Urban Ride vytvářející originální prostředí, které ještě posiluje soulad mezi zpracováním barev a materiálů v interiéru a exteriéru. Lišta na palubní desce a prvky na panelu multimediálního systému jsou v elegantním odstínu Bílá Porcelaine, manžeta řadicí páky a kryty bočních výstupů vzduchu jsou leskle černé, na palubní desce byla použita specifická lepicí fólie.

Citroën C1 vstupuje do jara 2018 s novou edicí Urban Ride

Nová důmyslná a praktická kolekce

Za energickým vzhledem se skrývá hravé městské auto, v němž vás čeká řada překvapení. Díky kompaktním rozměrům (346 cm) a snadné ovladatelnosti (poloměr otáčení 4,8 m) je velmi mrštné, a tedy ideální pro jízdu v městském provozu, přitom se do něj pohodlně vejdou 4 osob.

Důmyslný a praktický Citroën C1 nabízí velmi dobře přístupný zavazadlový prostor, jehož kapacita se pohybuje od 196 do 780 litrů v závislosti na konfiguraci zadních sedadel. Je vybaven krytem, který se po otevření víka zasune, čímž se usnadní nakládání. Ve voze je dále řada odkládacích přihrádek včetně přihrádky před sedadlem spolujezdce, do níž se vejde litrová láhev, jsou tu i držáky na kelímky s pitím.

Citroën C1 je ideální model pro stylový a vitální život ve městě, který okouzlí svou kompaktností, elegantním designem, praktičností a pohodou na palubě.

2019-Citroen-C1-Urban-Ride- (9)

Komfortní prožívání městského dobrodružství

C1 Urban Ride, který kombinuje celkový komfort v souladu s programem Citroën Advanced Comfort a radost z řízení, nabízí rovněž 100% konektivitu.

C1 Urban Ride 2019 vychází z nejvyšší verze výbavy (Shine), která je již sama o sobě velmi bohatá a zahrnuje zpětnou parkovací kameru, audio systém MP3 se 4 reproduktory a ovládáním na volantu, hands-free sadu Bluetooth s USB výstupem. K tomu přidává celou řadu moderních technologií zjednodušujících život, jako je dotykový 7″ displej a rozšířený systém Mirror Screen (Apple CarPlay, Android Auto a MirrorLink) umožňující replikovat displej mobilního telefonu právě na dotykovém displeji.

Za příplatek může být vůz C1 Urban Ride vybaven rovněž paketem Easy Auto zahrnujícím automatickou klimatizaci, automatické rozsvěcování dálkových světel a hands-free přístup a startování, nebo paketem Bezpečnost s nabídkou systému Active City Brake, systému varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu a systému snímání dopravních značek se zobrazením povolené rychlosti.

Pro odvážný Citroën C1 je důležitá svoboda a každodenní potěšení z jízdy. Speciální série Urban Ride je v nabídce ve verzi pětidveřového hatchbacku a ve verzi se stahovací střechou jako C1 Airscape. Ve druhém případě má střecha elektrické ovládání a je z černého pružného plátna velkých rozměrů (d. 800 × š. 760 mm). Dokáže se tak přizpůsobit veškerým požadavkům řidičů a cestujících, a to bez ohledu na roční dobu.

Citroën C1 Urban Ride je díky komfortu, který poskytuje, a své jízdní stabilitě všestranný vůz, který je poháněn tříválcovým benzínovým motorem poslední generace se systémem Stop & Start spřaženým s manuální převodovkou (VTi 72 S&S BVM). Díky úspornému a výkonnému motoru, který splňuje normu Euro 6.d-TEMP, je každá jízda velmi příjemná.

Přijímání objednávek na speciální sérii Urban Ride 2019, jejíž cena začíná na 249 000 Kč, je již zahájeno.