Citroën C1 vstupuje do jara 2018 s novou edicí Urban Ride

Autor: Tisková zpráva - 10. 4. 2018


Hravý a snadno ovladatelný Citroën C1, který od svého uvedení do prodeje registruje více než milión prodaných vozů, vstupuje do jara 2018 pln svěžesti a optimismu. Vůz, který hraje klíčovou roli v dostupné, pohodlné a pohodově městské mobilitě, nyní vylepšil svou nabídku a posílil tak svou atraktivitu. Získal nové logo ve formě upravených stylizovaných šípů, interiér nabízí nové styly tvořené kombinací nových barev a materiálů. Podporuje řidiče, aby se projížděli městem v klidu a bez obav, nabízí jim nové možnosti s novým technologickým vybavením, lepší celkový komfort a nové motory Euro 6.d-TEMP. S využitím těchto novinek a mnoha aspektů svého hravého charakteru rozšiřuje rovněž svou nabídku o novou speciální edici. Odvážnější a odvázanější C1 Urban Ride evokuje dobrodružství prostřednictvím dynamických linií s ochrannými prvky karoserie.

Citroën C1: obnovená řada

Citroën C1 vstupuje do jara 2018 ve znamení obnovy. Městské auto, kterého se od roku 2006 po celém světě prodalo více než milionů kusů (všechny generace dohromady), dosahuje v roce 2017 stále dobrých výsledků, ve Francii došlo k nárůstu nových registrací o 8,4 % (více než 14 000 prodaných vozů). Tento růst od začátku roku 2018 pokračuje a dokonce zrychluje (od začátku roku do konce února +13,7 %). Citroën C1 nyní hodlá ve své úspěšné cestě pokračovat cestou zlepšení vzhledu, komfortu, technologií a motorů.

Za energickým vzhledem a nezbedným pohledem se skrývá hravé městské auto, v němž vás čeká řada překvapení. Díky kompaktním rozměrům (346 cm) a snadné ovladatelnosti (poloměr otáčení 4,8 m) je velmi mrštné, a tedy ideální pro jízdu v městském provozu, současně je uživatelsky přívětivé, nabízí velmi dobře přístupný zavazadlový prostor (od 196 do 780 litrů v závislosti na konfiguraci) a je také velmi univerzální díky komfortnímu odpružení, velmi kvalitním sedadlům a dokonalé jízdní stabilitě. Dokáže se přizpůsobit veškerým požadavkům řidičů a cestujících, a to bez ohledu na sezónu: v nabídce je tří a pětidveřová verze, hatchback nebo verze se stahovací střechou „Airscape“.

Citroën C1 představuje nové a dostupné řešení městské mobility inspirované zákazníky a jejich životním stylem a nyní posiluje své přednosti a přináší nové styly vytvářené barvami a materiály, větší komfort, nové prvky bezpečnostní výbavy, nové možnosti konektivity usnadňující každodenní život a motor nové generace!

Citroën C1 nabízí:

  • Nová image značky: Citroën C1 si zachovává svůj hravý a odvážný vzhled a potvrzuje svou jedinečnou atraktivitu, kdy přebírá novou image značky Citroën, jež se objevuje u všech nových vozů. Prosklené víko zavazadlového prostoru získalo nové lišty ve tvaru stylizovaných šípů a nový podpis Citroën nad otevíráním víka. Název „C1“ v novém písmu Citroën je umístěn dole vpravo.
  • Nové styly vytvářené barvami a materiály: modelová řada Citroën C1 získala nové příplatkové i sériové styly interiéru, které jsou výsledem práce týmů pod vedením společnosti Hélène Veilleux, vedoucí oddělení barev a materiálů značky Citroën. Z 8 odstínů karoserie vozu Citroën C1 jsou 2 nové nabízejících eleganci a svěžest: Nude nahrazuje Červenou Jelly a Modrá Calvi nahrazuje Modrou Smalt. U dvoubarevných kombinací se rovněž objevují dva nové odstíny spojené se střechou v černé Caldéra. Celkem tak mají zákazníci k dispozici 32 různých kombinací zahrnující jednobarevné a dvoubarevné verze hatchbacku a verze se stahovací střechou. Interiér vozu Citroën C1 také nabízí bohaté možnosti personalizace. Nabídka se rozšiřuje o nové látkové čalounění Modrá Square a nové dekory palubní desky: pakety Metropolitan Gray a Urban Blue. Řidiči tak mají za volantem vozu Citroën C1 mnoho možností volby svého osobního stylu.
  • Nové technologie: Citroën C1 jde s dobou a zcela v souladu s programem Citroën Advanced Comfort nabízí pohodu a relaxaci na palubě. V každodenním používání se to projevuje především vynikajícím komfortem a až 6 podpůrnými prvky řízení (Active City Brake, pomoc při rozjezdu ve svahu (Hill Start Assist), varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu, zpětná parkovací kamera, hands free přístup a startování). V roce 2018 budou doplněny nové technologie reagující na potřeby městské mobility a konektivity. Mezi ně patří: systém rozpoznání dopravního značení s doporučenou rychlostí a větší kompatibilita systému Mirror Screen (Apple Car Play, Android Auto a Mirror Link) umožňující uživateli replikovat displej mobilního telefonu na 7″ dotykovém displeji.
  • Vyšší celkový komfort: díky lepší akustické izolaci a optimálnímu komfortu řízení.
  • Nejnovější generace motorů Euro 6.d-TEMP: nová řada C1 reaguje na novou emisní normu a svou nabídku zaměřuje na jediný motor, tříválcový jednolitrový motor VTi Toyota. Je silnější, jeho výkon je nyní 72 k (oproti současnému výkonu 68 k). Motor je k dispozici s manuální převodovkou (VTi 72 BVM a VTi 72 S&S BVM) a s pilotovanou převodovkou (VTi 72 ETG) – v závislosti na trhu.

Citroën C1 URBAN RIDE: připraven pro městské dobrodružství

Citroën spouští prodej zcela nové speciální edice „C1 URBAN RIDE“ dobrodružného vzhledu a stylu inspirovaného SUV. Tato verze ukazuje, jaký potenciál personalizace se v tomto městském voze skrývá. Jde o pohodový stylový vůz určený všem, kdo vnímají město jako místo, kde lze zažít dobrodružství.

Z hlediska vzhledu klade Citroën C1 Urban Ride velký důraz na personalizaci. Robustní a sportovní vzhled městského vozu zajišťují vnější zpětná zrcátka v odstínu Černá Caldéra, tónovaná boční okna a okno víka zavazadlového prostoru a vzhled karoserie. Ten klade důraz na velké podběhy kol s rozšířenými matně černými blatníky, které se přímo inspirovaly koncepčním vozem. Litá 15″ kola PLANET Black se středy kol v odstínu Červená Sunrise, podtrhují jeho dynamický a exkluzivní charakter. Tato kombinace zvyšuje dynamiku tvaru C1 a dokonale ladí s novým odstínem karoserie Modrá Calvi. K dispozici jsou i další odstíny: Šedá Gallium, Šedá Carlinite, Černá Caldéra, Bílá Lipizan (sériový odstín). K této speciální edici patří i specifická lepicí fólie na zadních postranních okénkách s geometrickými šedými a oranžovými motivy.

Stejná šedá a oranžová se objevuje i na ozdobných prvcích v kabině vozu. Paket Pack Color „Urban Ride“ vytváří originální prostředí, které ještě posiluje soulad mezi zpracováním barev a materiálů v interiéru a exteriéru. Citroën C1 Urban Ride nabízí specifický styl kabiny zahrnující modré látkové čalounění Square a oranžové prvky na panelu multimediálního systému a liště na palubní desce. Manžeta řadicí páky a kryty výstupů vzduchu jsou leskle černé. Na palubní desce byla použita specifická lepicí fólie a tato speciální edice nabízí rovněž koberečky se štítkem „Urban Ride“.

Důmyslný a praktický Citroën C1 má velkou kapacitu zavazadlového prostoru od 196 litrů do 780 litrů, v závislosti na konfiguraci zadního sedadla. Najdeme v něm také řadu odkládacích přihrádek, do přihrádky před sedadlem spolujezdce se vejde litrová láhev, jsou tu i držáky na kelímky s pitím.

Odvážný Citroën C1 poskytuje každodenní svobodu a radost. Speciální edice Urban Ride je k dispozici v pětidveřové verzi jako hatchback.

Za příplatek je v nabídce paket Komfort zahrnující automatickou klimatizaci a automatické rozsvěcování světel, a paket Paket Bezpečnost obsahující systém Active City Brake, systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu a systém snímání dopravních značek se zobrazením povolené rychlosti.

Citroën C1 Urban Ride pohání motory splňující normu Euro 6.d-TEMP: benzinový motor, který může být spojen s manuální (VTi 72 BVM) nebo pilotovanou převodovkou (VTi 72 ETG).

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru