Citroën na frankfurtském autosalonu představil ve světové premiéře kompaktní SUV Citroën C3 Aircross. Jde o SUV nové generace, které v sobě spojuje vzhled a prvky SUV a současně prostornost a modularitu velkoprostorových vozů.

Karoserie je dlouhá 4,15 cm a má jedinečný styl typický pro nové modely Citroën: dvouúrovňový světelný podpis, zpevněnou spodní část nárazníku vpředu i vzadu, velká kola, široké blatníky, výrazné grafické prvky. C3 Aircross nabízí až 90 barevných kombinací exteriéru a 5 velmi různorodých stylů v interiéru. Zajímavostí je provedení zadního postranního okénka, které je z polykarbonátu a je do něj zabudovaná barevná folie vytvářející dojem žaluzie.

Citroën C3 Aircross má o 2 cm vyšší světlou výšku než C3 a cítí se dobře na silnici i mimo ni. Díky funkci Grip Control je možné se s ním vydat i na nezpevněné cesty a využít některý z nabízených režimů: písek, sníh, off road, esp off. Se systémem Grip Control je spojena fuknce Hill Assist Descent, která auto udrží v nízké rychlosti při sjíždění velmi strmých svahů. Řidič má tak plnou kontrolu nad vozem v různých rizikových situacích.

Kabina vozu je mimořádně prostorná, nabízí 5 míst s velkorysým prostorem pro nohy a nad hlavou. Zadní lavice je dělená v poměru 2 ku 1 a dá se posunout o 15 cm. Sedadlo spolujezdce lze překlopit a převážet tak předměty dlouhé až 2 metry 40 centimetrů. Zavazadelník má 410 litrů, nízkou nákladovou hranu a lze jej zvětšovat. Šikovným prvkem je mobilní podlaha anebo háčky na tašky. Na psychickou pohodu řidiče a posádky bude působit prosvětlený interiér díky velkému čelnímu sklu s vynikajícím výhledem z vozu a také panoramatické elektrické střešní okno. Novinkou v našich vozech je středová konzole pro uložení smartphonu a jeho bezdrátové nabíjení. Osvětlená a chlazená přihrádka před sedadlem spolujezdce pojme láhev o obsahu 1,5 litru, která se vejde rovněž do přihrádek v obou předních dveřích. Protože Citroen je synonymem pohodlí, má C3 Aircross pohodlná široká sedadla, komfortně nastavené odpružení a dokonale provedenou izolaci pro akustickou pohodu posádky.

12 užitečných podpůrných prvků řízení napomáhá bezpečnému cestování. Za všechny jmenujme dva – head up displej, výsuvný panel před řidičem, na který jsou barevně promítané klíčové informace a nouzové automatické brzdění, kdy čidlo automaticky aktivuje brzdy, pokud kamera detekuje riziko kolize.

Přečtěte si také:  Volkswagen T-Roc Cabriolet se k českým zákazníkům dostane v květnu

Citroën C3 Aircross je v ČR nabízen ve třech úrovních výbavy

Výbava Live zahrnuje velmi bohatou standardní výbavu, včetně manuální klimatizace, ESP+ASR, tempomatu, systému pro pomoc při rozjezdu do svahu, systému pro čtení dopravních značek a systému varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu, šesti airbagů a i nemetalickou barvu bílá Naturel. Startovací cena pro motorizaci 1.2 PureTech 82 Man je 309 900 Kč. Příplatková výbava je omezena na audiosystém a možnost dokoupení dojezdového kola či metalické barvy.

Výbava Feel rozšiřuje svou standardní výbavu o audiosystém a dotykový 7“ displej, kožený volant, elektricky ovládaná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka, přídavná denní světla s LED optikou, podélné střešní nosiče a další designové prvky vnější elegance. U benzinové motorizace 1.2 PureTech 82 Man je cena stanovena na 339 900 Kč a v dieselové variantě 1.6 BlueHDI 100 Man na 409 900 Kč. Nabídka příplatkové výbavy je bohatá: pakety pro usnadnění parkování, hands free přístup a startování vozu, paket automatická klimatizace s mlhovými světly, hliníkové disky kol, tažné zařízení nebo designové pakety…

Nejvyšší stupeň výbavy, Shine, má v sériové výbavě i zadní parkovací asistent, automatickou klimatizaci, přední mlhová světla, automatické stěrače s dešťovým senzorem, navigační systém 3D v češtině s integrovanou mapou Evropy a 5 letou aktualizací zdarma, rádio AM/FM s 6x repro, + hands-free Bluetooth + konektor USB + zásuvka typu Jack + Mirror Screen, sklopnou a posuvnou lavici ve druhé řadě dělenou v poměru 2/3 – 1/3 s výklopnou loketní opěrkou s integrovaným držákem nápojů, otvorem na lyže, hliníkové disky kol a Pack Look. Benzinová verze 1.2 PureTech o výkonu 110 k S&S Man se nabízí za 424 900 Kč a s vynikající automatickou šestistupňovou převodovkou EAT6 je o 40 000 Kč dražší.

Vůz je již možné objednávat u všech prodejců Citroën. V případě využití financování Citroën privilege, odečítá se 10 000 Kč ze zaváděcí ceny vozidla.