Účast na atraktivní setinové rally historických vozů, návštěva ŠKODA Muzea, ale třeba i prohlídka historické budovy pražského Rudolfina, domovské scény České filharmonie – skupina čínských novinářů měla při návštěvě společnosti ŠKODA AUTO velmi pestrý program.

skoda-tudor-7-castles-trial

ŠKODA jako jedna z nejstarších automobilek světa klade důraz na prezentaci svých tradic – letos si připomíná již 120. výročí založení firmy a 110. výročí zahájení výroby automobilů. Václav Laurin a Václav Klement založili společnou firmu již v roce 1895 a díky tradičnímu českému řemeslnému fortelu i inženýrskému umu od té doby vzniklo mnoho legendárních vozů. Dalším velkým milníkem bylo začlenění do koncernu Volkswagen v roce 1991.

S bohatou historií značky i České republiky se během uplynulých dní seznámili i zástupci čínských časopisů i internetových portálů, když se jako hosté ŠKODA AUTO zúčastnili víkendové veteránské rally 7 Castles Trial, která se jela v okolí Prahy.

Účast čínských novinářů na rally historických vozů je důkazem rostoucího zájmu čínské veřejnosti o veterány i historii automobilismu. „Veterány se rovněž v Číně dostávají stále více do popředí zájmu našich čtenářů, ať už jde o automobilové nadšence a fandy značky, tak coby forma zajímavé investice. Bylo fascinující vyzkoušet si automobily z bohaté historie firmy ŠKODA, pro nás je to úplně nový zážitek,“ řekla Ge Li, zástupkyně China Business Journal. S ohlasem se setkala i prohlídka ŠKODA Muzea v Mladé Boleslavi, včetně zvláštní expozice věnované nejnovější generaci modelu ŠKODA Superb a jeho předchůdcům. Se sponsoringovými aktivitami české automobilky se čínští hosté seznámili při prohlídce historické budovy Rudolfina, domovské scéně České filharmonie, jejímž je ŠKODA AUTO tradičním partnerem. ŠKODA vysílá své historické vozy i do Číny, kde se v posledních měsících publiku při různých akcích ukázal například Laurin & Klement 300, dále ŠKODA Popular Monte Carlo či roadster ŠKODA Felicia.

cinsti-novinari-veteran-skoda-7-castles-trial