Lamborghini Reventón. Už jen ten název zní honosně. Aby také ne, když jde o jedno z nejraritnějších Lamborghini vůbec. Bylo vyrobeno pouze 20 kusů, pardon, vlastně už 21… 😀 Ale kdybyste tohle auto dneska chtěli koupit, asi máte smůlu.

Reventón si vzal základ z Lamborghini Murciélago LP640, a ten dotvořili designéři do takřka futuristických křivek, laku i celkového designu. Při návrhu se nechali inspirovat vojenskou leteckou technikou, zejména letouny využívající technologii stealth.

Původních 20 kusů se během nedávno uplynulých měsíců rozrostlo na 21. I když ne až tak úplně… V Číně, ve východní provincii Jiangsu, si osmadvacetiletý Wang Jian vyrobil vlastní Lamborghini Reventón a stálo ho to v přepočtu cca 200 tisíc Kč. Výsledek lze popsat jako velmi kreativní ztvárnění jeho snu.

Replika auta je vyrobena ze zbytku pick upu Nissan a sedanu Volkswagen, nemá žádná skla, sedačky nebo palubní desku. Wang Jian se již 12 let živí jako automechanik a jeho snem (který si teď splnil…) vždycky bylo, postavit superauto.

Z mého podledu rozhodně zvedám palec nahoru za odvahu a za to, že si Wang Jian šel za svým snem. Při pohledu na jeho Lamborghini Reventón mi sice cukají koutky od úsměvu, ale narozdíl ode mě to alespoň zkusil… 🙂

-PS-