aplikace-palubni_kamera-telefon

Chytrou palubní kameru vytvoříte i ze svého mobilního telefonu. Stačí k tomu aplikace

Autor: Radim Plachý - Foto: Anina Russová - 8. 7. 2023


Palubní kamera do auta je věc, která se rozhodne neztratí a může posloužit jako důkaz například při dopravní nehodě. Ty nejlevnější dnes stojí od pár stovek, ale můžete pořídit kameru i za tisíce. Jednoduše si ji ale můžete vytvořit i ze svého mobilního telefonu. Pokud si stáhnete speciální aplikaci, může telefon fungovat úplně stejně.

Říkáte si, na co potřebujete aplikaci, když váš mobilní telefon umí natáčet videa i bez ní? Je to vlastně docela jednoduché, pokud byste natáčeli na vestavěnou kameru telefonu, brzo byste měli plnou paměť a záběry dlouhé desítky minut. Aplikace ale dokáže natáčet ve smyčkách a nejstarší záběry postupně odmazávat.

Existuje jich velká spousta a stáhnout si je můžete obchodech Apple Store i Google Play, stačí vyhledat například slovní spojení „dashcam“. Některé z aplikací jsou zcela zdarma, jiné vám budou zobrazovat reklamy a některé jsou placené. Pokud chcete jen klasickou palubní kameru, postačí i ty zcela zdarma.

Aplikace z telefonu udělá kameru na dopravní přestupky. Ty bude možné rovnou odesílat policii

Telefon se po instalaci aplikace promění v palubní kameru, která umí videa natáčet po časových slotech,ale umí k nim přidat například i rychlost, GPS souřadnice, nadmořskou výšku, přetížení anebo přesné místo na mapě. Nevýhodou může být, že aplikace bude spotřebovávat hodně energie z baterie, telefon se může zahřívat a může spotřebovávat také data (například kvůli mapovým podkladům apod.).

Štítky: , , , , , , , , , , ,

13 názorů na “Chytrou palubní kameru vytvoříte i ze svého mobilního telefonu. Stačí k tomu aplikace”

 1. A nejlepší pro bezpečnost je, že si tu kameru nebo mobil s obrovským držákem připíná hodně řidičů doprostřed čelního skla. Je to zakázané a hlavně nebezpečné. Dokonce i na té fotografii je ten mobil umístěn ve výhledu.

 2. Škoda, že tu nějaký app nejsou popsaný, nebo nějaký TOP, nej od každý, placená, zdarma, s reklamama… Jo a pak ještě nějakej šikovnej držák telefonu, ne do mřížky, ale na sklo, zároveň aby v létě vlivem tepla nepadal, při váze jablíčka, bych bral i odkaz na nějakej takovej držák.

 3. Nikdy to nebude stené. Autokamery mají panoramatickou čočku pro široký uhel z kamery. I 180 stupňů někeré dovedou. A pro diskutující : Nejde o udávání, ale až Vás někdo někde sejme, bude se to hodit. Dal bych to naopak jako povinnost do výbavy.

  1. Umí to i navigace Sygic. Má funkci smart dashcam. Jde to do smyčky,podle toho,jak si to nastavíte,umí zaznamenat rychlost,souřadnice a jde nahrávat i zvuk. Přepnete si to zpátky na mapu a na pozadí to nahrává. Jde nastavit,že se to při rozjetí samo zapne. Ale je potom lepší mít mobil rovnou na nabíječce. Dost to žere baterku. Nevýhoda je,že u toho nejde přepnout režim kamery na mobilu,kde v dnešní době má každý mobil už 2 – 3 čočky. Psal jsem vývojářům,že by bylo fajn,kdyby šlo přepnout z normálního na širokoúhlý režim.
   Tyto funkce jsou sice placené,ale je to jednorázově na pořád a jen pár stovek. Za mě velká spokojenost.

  1. Chlapče, nastuduj si, co je demokracie. Až se dočteš, že demokracie je porušování pravidel, ohrožování druhých, tak to sem hoď. Nikdo, kdo zná pojem demokracie a má úctu ke druhým by takovou hloupost nenapsal.

  2. Nejde o udávání, jde o obranu před lidmi co si myslí, že jsou nadlidi a porušují a ohrožují ostatní, navíc bez záznamů lidé lžou a takhle nemají šanci.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru