prvni-jizda-skoda-scala- (13)

Chystáte se na dovolenou vlastním autem? Autoklub ČR připravil důležité rady

Autor: Tisková zpráva -   7. 6. 2019


Chystáte se letos na dovolenou po vlastní ose? Pak pro vás Autoklub ČR a Platforma VIZE 0 připravily specializované webové stránky s přehledem informací, jak „cestovat bezpečně a v pohodě“.

Návštěvníci webových stránek zde najdou informace: např. zásady pro bezpečnou jízdu do vzdálené zahraniční destinace, klíčová pravidla pro bezproblémovou jízdu po evropských dálnicích, informace ohledně používání kamer v automobilech a také detektorů radarů. A samozřejmě i komplexní souhrn pravidel silničního provozu ve vybraných evropských zemích.

Webové stránky budou v provozu celoročně, jejich obsah bude průběžně doplňován a aktualizován. Chybět nebudou ani informace o bezpečné jízdě v exotických státech. Web najdete zde: www.autoklub.cz/autoklub-cr/vozidlem-do-zahranici.

Na Autoklub ČR se celoročně obrací řada řidičů, kteří se dotazují na nejrůznější možná úskalí, která je mohou potkat na cestě za hranice. „Proto jsme se rozhodli ve spolupráci s Platformou VIZE 0 vytvořit specializované webové stránky, kde motoristé najdou vše potřebné. Tyto stránky budou k dispozici celoročně, poslouží nejen při letních, ale i zimních zahraničních cestách,“ uvádí Libor Budina z Autoklubu ČR.

Nově vytvořené webové stránky obsahují široké spektrum potřebných informací. „Motoristé zde najdou rady, jak připravit automobil na náročnou zahraniční dovolenou, jaké doklady si musí vzít s sebou i jak bezpečně, a přitom pohodově cestovat do vzdálené zahraniční destinace. Nacházejí se zde i hlavní pravidla silničního provozu v jednotlivých turisticky atraktivních státech, přehled cen pohonných hmot a také termíny, kdy začínají a končí školní prázdniny, případně státní svátky ve státech EU28,“ říká Roman Budský z Platformy VIZE 0.

Spojení s Platformou VIZE 0 vítá prezident Autoklubu ČR Jan Šťovíček. „Jsem rád, že jsme navázali úzkou spolupráci. Motoristům tak poskytujeme komplexní informační servis, který bude zároveň dostupný na více místech. Webové stránky Autoklubu navštíví denně v průměru osm tisíc uživatelů, věřím, že specializovaná sekce o cestování autem do zahraničí pomůže mnoha lidem před odjezdem na dovolenou,“ doplňuje Jan Šťovíček.

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *