Chybějící zpátečka, minimální hmotnost a motor z AMG. Aston Martin snad už konečně chystá výrobu modelu Valhalla

Od Anina Russová | Zdroj a foto: Aston Martin - 7. 6. 2022 0

Snad žádný jiný model neprošel ještě před svým uvedením jak přes filmové plátno po boku Jamese Bonda, tak neuvěřitelnou spoustou problémů a změn. Koncept tohoto modelu byl představen už v roce 2019, čekalo se, že sériové auto bude rychle. Jenomže to se nestalo. Teď to ale začíná vypadat nadějně. Aston Martin ohlásil, že výroba je na spadnutí.

Původně se uvažovalo o tom, že Valhalla dostane šestiválec o objemu tří litrů přímo z dílny Aston Martin. Navíc měl být hybridní. Jenomže pak došly peníze a na vývoj této jednotky ani nedošlo. Pak se v automobilce rozhodli, že přepracují design auta. A následně přišlo na řadu přepracování pohonné jednotky.

Přečtěte si také:  FIA se zastala Aston Martinu. O jeho rychlost podle ní nejde, primární je bezpečnost

Protože je vývoj nového motoru opravdu drahý, rozhodli se v britské automobilce, že sáhnou po hybridním čtyřlitrovém osmiválci Mercedes-AMG. To je zatím poslední informace, ale přesné specifikace a naladění nebylo automobilkou zveřejněno.

To by znamenalo, že Valhalla bude disponovat až 750 koňmi ze spalovací jednotky a dalšími 204 koňmi ze dvou elektromotorů umístěných na nápravách. Celkem by mělo jít o 950 koní a točivý moment rovných 1000 Nm. Auto by mělo mít hmotnost jen asi 1550 kilogramů a do vínku by mělo dostat osmistupňovou dvouspojkovou převodovku. I díky tomu by se mělo zrychlení z 0 na 100 km/h odehrát jen za asi 2,5 sekundy. Maximální rychlost by se měla zastavit na hodnotě 330 km/h. Zajímavostí je, že převodovka není vybavena zpátečkou. K couvání budou určeny výhradně elektromotory.

Na detaily a přesná čísla si ale ještě musíme počkat. Snad to nebude trvat dalších pár let…