Ferrari 458 Italia
Ferrari 458 Italia

Představte si, že se rozhodnete prodat svoje ojeté Ferrari 458 Italia z roku 2014. Nejde o jen tak nějaké auto, takže ho prodáváte přes dealerství Ferrari, ale to ještě neznamená, že to proběhne hladce. O tom se přesvědčili i manželné Ryad a Diana Bakalemovi z Ameriky. Jejich Ferrari jim totiž zaměstnanec naboural a firma jim o tom neřekla.

Prodej Ferrari jistě není jednoduchou záležitostí, takže to raději svěříte do rukou profesionálů. Těmi bylo dealerství Ferrari v San Antoniu. Předprodejní papírování jde v pohodě. Vše je sepsáno, včetně požadované ceny, která byla 239 900 dolarů, což je v přepočtu přibližně 5,5 milionu korun.

Jenže auto se ani po třech měsících neprodalo, což vlastně nebyl problém, ale právě po této době ho vzal jeden ze zaměstnanců na projížďku, při níž se stala dopravní nehoda. Podle informací při bylo auto neopravitelně zničeno. Jenže o této skutečnosti manžele dealerství neinformovalo, ale naopak jim řeklo, že se našel klient, který auto chce koupit za 220 tisíc dolarů, což je přibližně pět milionů korun. To ale nebyla pravda.

Zaměstnanci dealerství ale prý měli za úkol na manžele tlačit, aby prodej auta za tuto částku odsouhlasili kupní smlouvu podepsali. Tak se také 29. listopadu 2019 stalo. A teprve tehdy jim dealerství Ferrari nehodu přiznalo. Manželé tvrdí, že na ně byl spáchán podvod, aby se auto prodalo podle původních podmínek a dealerství za to dostalo navíc provizi. Vše nakonec vyvrcholilo tím, že manželé na Ferrari podali 7. ledna letošního roku – tedy přibližně šest měsíců od prvního kontaktu – žalobu.