Chevrolet Trax získal pět hvězdiček v hodnocení bezpečnosti Euro NCAP

Autor: Pavel Srp -   29. 5. 2013


Chevrolet Trax, zcela nové malé SUV značky Chevrolet a dvojče Opelu Mokka, získal maximum – pět hvězdiček – v hodnocení nezávislé spotřebitelské organizace European New Car Assessment Program (Euro NCAP), která dnes zveřejnila nejnovější výsledky zkoušek. Chevrolet Trax se tak stal sedmým Chevroletem, který získal nejvyšší ocenění od Euro NCAP a přidal se k modelům Aveo, Volt, Cruze, Orlando, Malibu a Captiva.

Přestože Trax hodnotili již podle přísnějších protokolů Euro NCAP platných od roku 2013, potvrdilo se, že patří mezi nejbezpečnější vozy ve svém segmentu.

„Výrazný a drsný vnější vzhled Traxu na první pohled budí dojem vysoké úrovně bezpečnosti. Bezpečnost je, mimo jiné, jedním z důvodů, proč si zákazníci kupují SUV. Jsme opravdu hrdí na pět hvězdiček z testů NCAP, které jsou potvrzením, že Trax přináší to, co od něj klienti očekávají,“ řekla Susan Docherty, prezidentka a výkonná ředitelka Chevrolet and Cadillac Europe.

Výsledky testů Euro NCAP prozrazují, že Trax získal vynikajících 94 procent v kategorii Ochrana dospělých členů posádky. Mimo jiné Trax získal maximální počet bodů za boční bariérový test, kdy poskytl posádce dobrou ochranu všech částí těla. Dobré hodnocení získal také za čelní náraz; Trax dokázal dobrou ochranu i proti zraněním šíje při nárazu zezadu díky nastavitelným sedadlům a hlavovým opěrkám.

V kategorii Ochrana dětí získal Trax příznivé hodnocení jak za ochranu při bočním nárazu, tak za ukotvení dětských sedaček.

Pokud jde o kategorii Bezpečnost chodců, Euro NCAP zjistilo, že nárazník modelu Trax poskytuje dobrou ochranu chodcům ve všech oblastech a získal tak maximální počet bodů.

V kategorii Bezpečnostní asistenční systémy vyhověly požadavkům testů Euro NCAP prvky základní výbavy modelu Trax, jako jsou elektronické ovládání stability a asistenční systém omezování rychlosti.

Chevrolet je v oblasti bezpečnosti ještě o krok napřed díky systému ovládání Siri Eyes Free. Prostřednictvím technologie Chevrolet MyLink, která je pro Trax k dispozici, může řidič využitím kompatibilního iPhone zadávat mnoho příkazů, aniž odvrací zrak od silnice, nebo spustí ruce z volantu.

Chevrolet Trax přichází do evropských dealerství od května tohoto roku. Zákazníkům poskytuje mnoho výhod plnokrevného SUV v kombinaci s jízdní dynamikou a spotřebou menšího vozu. Trax nabízí maximální variabilitu, počínaje flexibilním, moderním interiérem a na přání pohonem všech čtyř kol, až po pokročilou konektivitu prostřednictvím systému Chevrolet MyLink.

Přečtěte si také:  Audi má nové centrum pro bezpečnost vozidel. Testuje tu aktivní i pasivní bezpečnost svých aut

Euro NCAP testovalo Trax ve výbavě LT s pohonem předních kol a dieselovým motorem 1,7 litru o výkonu 130 koní. .

Tisková zpráva/-PS-

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *