Existuje snad legendárnější americké auto než je Chevrolet Corvette? Generace milovníků aut ji zbožňují a ti, kteří si s ní splní sen, jsou prý do konce života šťastní. Těžko říct, bohužel toto nemůžeme potvrdit. Nicméně tomu věříme.

Potvrdit ale můžeme fakt, že Chevrolet chce začátkem roku představit opravdovou lahůdku. Ta se bude jmenovat Corvette ZR1 a garantujeme vám, že ji prostě budete chtít. Zatím se vůz jen testuje a dostupných je jen pár informací. Z několika špionážních fotek je patrné, že novinka bude mít zatraceně ostré rysy a masivní přítlačné křídlo. Pod dlouhou kapotou se má ukrývat buď osmiválec LT4 o objemu 6,2 litru nebo osmiválec BiTurbo LT5.

Ani u jedné z motorových variant by výkon neměl klesnout pod 700 koní, přičemž technici automobilky udrželi hmotnost auta na 1,5 tuny. Navíc vylepšili převodovku, podvozek a samozřejmě i brzdy. Víc nevíme. Automobilka prý poskytne další informace po představení, které by se mělo odehrát už začátkem příštího roku. Myslíme si ale, že tímhle Chevy trochu zatopí zavedeným evropským supersportům. A to je dobře. Trochu zčeřit vodu Ferrrai, Lamborghini a Porsche nebude na škodu… 🙂