chevrolet_forester-je-prevlecene-subaru_forester-v-indii- (3)

Není novinkou, že někde na světě se prodává auto pod jednou značkou, jinde na světě pod jinou značkou. Anebo se jeden model prodává jen s lehce pozměněným designem pod dvěma značkami. V první dekádě 21. století se tak prodávalo i Subaru Forester, respektive Chevrolet Forester.

Asijský trh je specifický, automobilky tam často prodávají modely, které nikde jinde na světě pořídit nelze. Někdy je to ale ještě zajímavější, protože si tam můžete koupit auto úplně jiné značky, ačkoliv vypadá jako to, které dobře znáte. Takový byl i příklad Subaru Forester, které se v Indii prodávalo jako Chevrolet Forester.

Přečtěte si také:  Tohle je důvod, proč předvádění se na silnici nepatří. Řidič Dodge naboural do pick-upu a převrátil jej na střechu

Chevrolet Forester bylo Subaru Forester druhé generace, které bylo dostupné jen na indickém trhu. V prodeji tam bylo mezi lety 2002 až 2008, ale stále se vyrábělo v Japonské továrně automobilky.

Důvod? Chevrolet byl jako značka na indické trhu dobře zaveden, ale Subaru se tady nikdy neprodávalo. General Motors, která značku Chevrolet i automobilku Fuji Heavy Industries (= Subaru) v tu chvíli vlastnila, v Indii podobný kombík s pohonem všech kol nenabízela. Řešení ale nebylo složité. Zastoupení Subaru v zemi nebylo, ale nebylo zase tak složité vyměnit znaky na Foresteru a nabízet ho v Indii pod značkou Chevrolet. Nebylo tak nutné zde zakládat samostatné zastoupení značky, ani showroomy.

Přečtěte si také:  Tato auta spatřila světlo světa jen v jedné jediné barvě. Jsou to legendární sporťáky i italské supersporty

Auto vypadalo až na znaky pořád stejně jako Subaru Forester a používalo i stejnou techniku se symetrickým pohonem všech čtyř kol, tehdy ještě s pevným rozdělením hnací síly mezi nápravy v poměru 50:50.