Chevrolet Camaro ZL1

Chevrolet Camaro se šestou generací končí tak, jak jej známe. Co bude dál?

Autor: Pavel Srp - Zdroj a foto: Chevrolet -  26. 3. 2023


Jeden z kultovních amerických „muscle cars“ končí v takové podobě, v jaké jsme ho znali. Aktuální šestá generace Chevroletu Camaro má být tou poslední, protože přímý nástupce v plánu není. Přesto by známé jméno zaniknout nemělo.

Že současný Chevrolet Camaro skončí, bylo jasné už dlouho. Vždyť současná generace se vyrábí od roku 2010, tedy dlouhých 13 let. Dostala sice několik drobných modernizací (ta největší byla v roce 2015) a nabízí bezpočet velmi zajímavých verzí, ale jeho život se oficiálně chýlí ke konci. Tento týden se to oficiálně potvrdilo a s rokem 2024 zazvoní zvonec a tohoto amerického „muscle caru“ bude konec. 

Přečtěte si také:  Okolo Příbrami se včera projížděla auta za stovky milionů. Na sraz "Párky a káry" přijela i dvě Bugatti

Chevrolet vyrobí na závěr limitovanou edici Collector’s Edition, která bude vycházet z verzí Camaro RS, Camaro SS a Camaro ZL1. Technika zůstane s výchozími modely stejná, žádné změny se nechystají, odlišení bude pouze drobné designové.

Konec současného Chevroletu Camaro je docela zamotaný. Přímý nástupce se podle slov výrobce nechystá, přesto nejde o konec Camara jako takového. Bližší vysvětlení není, takže se můžeme jen domnívat, jak to v Americe myslí. Bude „nové Camaro“ elektromobil? Nebo snad dnes tolik oblíbené SUV?

Štítky: , , , ,

2 názory na “Chevrolet Camaro se šestou generací končí tak, jak jej známe. Co bude dál?”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *