Bude to už 50 let od doby Chevrolet představil světu Camaro. Bylo to přesně 26. září 1966 a tímto modelem se jim povedlo představit jeden z nejpopulárnějších zástupců třídy „pony car“. Vedle Pontiacu Firebird se tak jednalo o vůz, který byl schopný konkurovat legendě této kategorie – Fordu Mustang.

Chevrolet Camaro 50th Anniversary Edition 2

Padesát let je dlouhá doba a Chevrolet se rozhodl to patřičně oslavit. Začal v tichosti představovat limitovanou edici s názvem 50th Anniversary Edition. Limitka bude k dispozici jako kupé i kabriolet v provedeních 2LT a 2SS, což znamená, že pod jeho kapotou bude možné objednat buď atmosférický šestiválec o objemu 3,6 l s výkonem 340 koní (250 kW) a točivým momentem 385 Nm nebo 6,2litrový osmiválec s 461 k (339 kW) a 617 Nm. Dobrou a překvapivou zprávou na Američana je i fakt, že standardem bude šestistupňová manuální převodovka. Nicméně do tohoto typu vozu se ten automat svým způsobem i hodí… Za příplatek bude tedy možno objednávat také osmistupňovou automatickou převodovku.

Výroční verze nového Camara se od těch standardních odliší především díky svému exteriéru. Karoserie ponese šedý metalický lak pojmenovaný Nightfall, který budou doplňovat oranžové a černé pruhy. Pro kabriolety bude standardem černá látková střecha. Mimo tohoto barevného provedení dostane limitovaná edice i nové mřížky vstupů vzduchu na přídi, v barvě vozu lakovaný spoiler na přídi i zádi a oranžovou barvou lakované brzdové třmeny. Ty budou vystupovat skrze 20″ litá kola s novým designem. Automobilka zatím neuvolnila snímky interiéru, nicméně máme počítat s černým koženým čalouněním, které bude doplňovat kontrastní prošívání oranžovou nití. Na volantu, palubní desce a opěradlech pak má být logo Fifty ve stejném designu jako to, které je na předních blatnících. Zákazníci se na první kousky mohou těšit již v průběhu léta tohoto roku.