2022-Hertz-Ford_Mustang_Shelby_GT500-H- (1)

Běžné autopůjčovny nabízejí zpravidla běžná auta, se kterými může jezdit takřka kdykoliv. Existují ale i půjčovny, ve kterých jsou k pronájmu exkluzivní nebo sportovní auta. A pak existují půjčovny, kde je v nabídce obojí. Vedle například běžného SUV je tu i více než 900koňový Ford Mustang v úpravě Shelby.

Podle slov autopůjčovny má jít o volné pokračování programu „Rent-a-Racer“, který byl v roce 1966. Zákazníci autopůjčovny si tehdy mohli pronajmout Ford Mustang GT350H.

Přečtěte si také:  Test Ford Mustang Mach 1 (2021)

Americká půjčovna Hertz bude nabízet dvě verze Fordů Mustang v úpravě Shelby. Půjde o úpravu, která bude určena výhradně pro síť těchto autopůjčoven. Výsledkem spolupráce obou společností je Shelby Mustang GT500-H.

Upraveno bude pouze 25 kusů. 19 z nich bude nalakováno černou barvou se zlatým pruhy a dalšími detaily. Jde o adaptaci lakování původních Hertz Shelby Mustangů. Zbylých 6 kusů má být poctou 60. výročí Shelby American, kvůli čemuž budou lakovány bílou barvu Oxford White a dostanou zlaté pruhy a doplňky ve stejné zlaté barvě. Zlatou bude nalakovaný i kompresor v motorovém prostoru. Ty bude možné si půjčit v těchto pobočkách: Phoenix (Arizona), Las Vegas (Nevada) a Fort Myers, Miami, Orlando a Tampa (všechny na Floridě).

O pohon všech aut se stará 5,2litrový motor V8 Predator s přeplňováním kompresorem z „běžného“ Shelby GT500. V Shelby se na něj ovšem podívali a výsledkem je zvýšení výkonu z původních 567 kW/770 koní na výsledných 671 kW/912 koní. Shelby GT500-H se dá poznat i podle specifických kovaných kol, speciálních pneumatik, zatmavených skel či karbonové kapoty, která uspořila přibližně 13 kg.

Přečtěte si také:  Manhart Performance nadělil zbrusu novému kabrioletu od Mercedes-AMG parádní porci výkonu navíc

Kromě těchto 25 ostrých modelů Shelby Mustang GT500-H bude půjčovna nabízet i o poznání decentnější Shelby Mustang GT-H. Ty budou mít pod kapotou pětilitrový motor V8 Coyote s výkonem 336 kW/456 koní a dostanou laděný výfuk Borla. Jejich karoserie dostane barvu Rapid Red Metallic, Oxford White, Carbonized Gray nebo Shadow Black, kterou doplní 20″ kola a bodykit Shelby.

1 komentář

Přidat komentář