Chcete Astru, kterou trápil Stig nebo Will Smith? Top Gear prodává auto za rozumnou cenu

Autor: Anina Russová - 25. 9. 2019


Celebrity v autě za rozumnou cenu vždy byly součástí Top Gearu. Některým to šlo, jiné se trápily a další celebrity si z toho spíš dělaly legraci. Takových obyčejných aut měl za celou dobu působení pořad k dispozici několik, přičemž jedním byl i červený Opel Astra, ve Velké Británii prodávaný pod značkou Vauxhall.

Auto, které je v dražbě na prodej, bylo vyrobena v roce 2013 a ačkoliv za jejím volantem sedělo 22 celebrit, Stig a nejspíš i některý z tehdejších moderátorů, kterými v té době byli Richard Hammond, Jeremy Clarkson a James May, má ale v dokladech jediného majitele.

Tím je koncern General Motors. Abychom vám dali informace kompletní, těmi celebritami jsou následující hvězdy: Olly Murs, Nicholas Hoult, Aaron Paul, Brian Johnson, Jimmy Carr, Hugh Jackman, David Haye, Warwick Davis, Margot Robbie, Will Smith, Benedikt Cumberbatch, Rachel Riley, Gillian Anderson, Charles Tanec, Joss Stone, Kiefer Sutherland, James Blunt, Ron Howard, Tom Hiddleston, Hugh Bonneville, Steven Tyler, Mike Rutherford. Jak vidno, můžete si pořídit auto, se kterým jezdily postavy jako Sherlock Holmes, agentka Scully, Wolverine nebo sexy manželka Vlka z Wall Street, krásná Naomi. Dost dobrá sestava, co myslíte? :)

Top Gear obměňuje „auto za rozumnou cenu“, bude jím Toyota GT86

O dražbu se stará aukční server Collecting Cars a máte ještě dva týdny na to, abyste si přihodili. V době, kdy píšeme tento článek, jsou v aukci dva příhozy a prozatímní cena 800 liber, tedy 23 400 korun.

Kromě zbytků DNA po známých osobnostech nabídne Astra také čtyřválec o objemu 1,6 litru, jehož výkon je 115 koní. Auto je v úpravě pro jízdu po okruhu, má tedy sportovní sedadla s pětibodovými bezpečnostními pásy a v interiéru nechybí ani bezpečnostní rám. Mimochodem, právě tato Astra byla posledním autem za rozumnou cenu, které ještě zažilo trio moderátorů Clarksona, Hammonda a Maye.

Dle aukčního serveru je auto až na pár maličkostí v naprostém pořádku. Stále má navigaci, audio soustavu s šesti reproduktory, USB nebo Bluetooth. Obuté je do pneumatik Goodyear EfficientGrip o rozměru 215/50 R17. Přihodíte si? :)

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru