Ceska-posta-Drivalia-Skoda-Fabia

Česká Pošta převzala do fleetu 300 nových škodovek, další necelá stovka ještě přijde

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Škoda - Foto: Škoda (zleva: vedoucí českého zastoupení Škoda Auto Česká republika Jiří Maláček, generální ředitel společnosti Drivalia Lease Czech Republic Martin Brix, manažer specializovaného útvaru doprava ve společnosti Česká pošta s.p. Jiří Forman a Libor Přerost, jednatel autosalonu Přerost a Švorc) - 18. 9. 2023


Škoda Auto dodá státnímu podniku Česká pošta celkem 371 vozů Fabia Style 1,0 TSI. Všechny tyto automobily budou provozovány formou operativního leasingu s dobou pronájmu 3 roky a průměrným ročním nájezdem 25 000 km na jedno vozidlo.

Slavnostní předání prvních 300 vozů Škoda Fabia proběhlo u autorizovaného prodejce vozů Škoda Přerost s Švorc a zúčastnili se ho vedoucí českého zastoupení Škoda Auto Česká republika Jiří Maláček, generální ředitel společnosti Drivalia Lease Czech Republic Martin Brix a Jiří Forman z České pošty.

Přečtěte si také:  Škoda si zaregistrovala nový název. Bude se tak jmenovat nové elektrické SUV?

Česká pošta postupně převezme 371 vozů Škoda Fabia na tříletý operativní leasing

Výběrové řízení, které Česká pošta vyhlásila s cílem doplnit a zmodernizovat svůj vozový park, vyhrála společnost Drivalia Lease. Všechny vozy budou provozovány formou operativního leasingu. Součástí poskytovaných služeb jsou kompletní pojištění včetně pojištění skel a úrazu, nadstandardní asistenční služby, běžná údržba, dodání a výměna sezonních pneumatik, přistavení náhradního vozidla v případě poruchy nebo nehody, pick-up servis i další činnosti spojené s provozem flotily.

Česká pošta pořídí přes tisícovku nových aut na operativní leasing. Vyjde jí to na půl miliardy bez daně

„Velmi si tohoto úspěchu vážíme. Naše vozy splnily přísná kritéria výběrového řízení a v následujících 3 letech budou sloužit v náročných podmínkách poštovního provozu. Opět se ukázalo, že vozy značky Škoda jsou vysoce ceněny svými vlastnostmi v podobě nízkých celkových nákladů na provoz, spolehlivostí a dobrým poměrem užitné hodnoty a ceny. I proto slaví úspěchy v mnoha tendrech veřejné správy, státních organizací i soukromých podniků,“ uvedl při slavnostním předání prvních 300 vozů Jiří Maláček, vedoucí českého zastoupení Škoda Auto.

Přednosti vozů Škoda oceňují fleetoví i retailoví zákazníci

Automobily Škoda patří stabilně k nejvýhodnějším vozům na českém trhu z pohledu dopadu na firemní náklady na provoz. Z mnoha nezávislých studií vycházejí s výborným hodnocením poměru mezi pořizovací cenou a užitnou hodnotou. Jejich servisní náklady se v jednotlivých segmentech řadí k těm nejnižším, mezi oceňovanými pozitivy figurují zejména výhodné ceny náhradních dílů a nadprůměrná spolehlivost. Pro firemní zákazníky hraje důležitou roli také zůstatková hodnota, jakožto zásadní ekonomický parametr při kalkulaci obměn vozových parků, kterou si vozy Škoda v rámci svých tříd drží nadprůměrně vysokou.

Přečtěte si také:  Půjčit si na auto je dnes standard. Klasický leasing už ale skoro nikdo nevyužívá

Je na co navazovat: Škoda Auto uspěla v řadě výběrových řízení

Nejnovější dodávka vozů Škoda pro potřeby České pošty je pokračováním dlouhé a oboustranně prospěšné spolupráce mezi společností Škoda Auto a státními organizacemi v České republice. Mladoboleslavská automobilka již například mnohokrát uspěla v tendrech ministerstva vnitra. Vozy Škoda slouží od roku 1993 Policii ČR a dalším civilním sektorům tohoto resortu. České automobily uspěly i v centrálním výběrovém řízení ministerstva financí pro resorty dopravy, obrany, průmyslu a obchodu, kultury, školství, zdravotnictví, životního prostředí a místního rozvoje.

 

Štítky: , , , , ,

5 názorů na “Česká Pošta převzala do fleetu 300 nových škodovek, další necelá stovka ještě přijde”

  1. Už v první větě je patrné plýtvání. Proč někdo pošťákům ze státní firmy povolil auta v plné výbavě? Style je totiž nejvyšší řada výbavy… Operák je pak nejhorší co může firmu potkat. Cena měsíčního pronájmu totiž není jediným nákladem na provoz. Nejvyšší položkou je odhad opotřebení u vraceného auta. Tato částka se může lehce blýžit ceně roční platby za leasing. U tříletého auta nesmí být ani škrábaneček, jinak lepíte jak mourovatí a to si pište že to budou pořádný rakety za opotřebení auto pošťákama….

  2. 25 tisíc km na jedno vozidlo , to je vozový park na dovoz obědů ? Nehledě na to , že je to firma , která údajně němá prašule ? 😅

  3. Ještě před restruktualizací České pošty to měly být elektromobily. Že by se něco zvrtlo ?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *