Česká i slovenská policie řeší řidiče, kteří si dálnici pletou se závodní tratí

Autor: Anina Russová - Zdroj: - Foto: - 21. 2. 2020


Jen před pár dny, v pondělí 17. února, si policejní hlídka na dálnici D11 všimla hodně rozjetého Audi A6. Řidič asi pospíchal, hlídku nezaregistroval a „stál“ na plynovém pedálu. Vzhledem k tomu, že řidič s Audi kolem policejního auta takřka proletěl, vydali se policisté za ním, aby jej mohli změřit. Radar jim nakonec ukázal rychlost 191 km/h, což, jak sami jistě uznáte, už je celkem fofr.

Policisté řidiče tedy zastavili, aby zjistili, že jde o cizince. Po odečtení tolerance byla výsledná rychlost jízdy 185 km/h. Vzhledem k tomu, že v daném úseku je povolená rychlost 130 km/h, překročil ji řidič o 55 km/h. Vzhledem k tak vysokému překročení rychlosti a k tomu, že šlo o cizince, byla řidiči uložena kauce ve výši 10 000 Kč. V tomto případě je kauce chápána jako jistina pro případ, že by se řidič nedostavil k projednání spáchaného přestupku ke správnímu orgánu.

Ve 150 km/h si spletl rychlosti a omylem podřadil. Šestiválec BMW to nepřežil

Rychle a zběsile na slovenský způsob

Česká policie ovšem není jediná, která řeší řidiče, kteří si dálnice pletou se závodními okruhy. Tamní policisté za posledních pár dnů řešili řidiče, který jel na slovenské straně D1 po odečtení 195 km/h, dalšího, který se na stejném místě se Škodou Octavií dostal dokonce na 215 km/h.

Další pospíchající řidič se u Trnavy, kde je povoleno maximálně 110 km/h dostal až na 193 km/h a navíc v mlze husté tak, že by se dala krájet.

Oproti nim je řidič změřený na kousek před obcí Kvetoslavov, tedy v místě, kde je maximálních 90 km/h, který v tomto místě jel 166 km/h, vcelku beránek.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek