Už 1. ledna 2019 odstartuje další ročník závodu Africa Eco Race, jejíž trasa vede po stopách původního závodu Rallye Paříž – Dakar.

Letos je ve stovce startujících také 6 československých závodníků. První půlka z nich se posadí do závodních kamionů, ta druhá usedne za řidítka motorek. A právě posádky kamionů se zastavily včera večer na pražském Zličíně, aby se rozloučili se svými fanoušky a vyrazily na dalekou cestu do Monaka, kde bude Africa Eco Race 2019 odstartován. Tento slavnostní akt provede 30. prosince 2018 slovenská topmodelka Adriana Sklenaříková. Odtud se následně závodníci přesunou do marockého města Nador, kde samotný závod oficiálně odstartuje.

mapa-trasa-Africa-eco-race-2019

Pod českými vlajkami pojedou dva kamiony, v obou případech Tatry 815. Závodníkem, který má velké šance stanout opět na bedně (jel 9x a pokaždé na stupních vítězů stál), je Tomáš Tomeček. Ten pojede ve svém oranžovém kamionu (stejně jako minulý rok) sám. Zastane tak nejen roli pilota, ale i mechanika a navigátora.

V červenobílé tatře pojede posádka Petr Čapka jako řidič a Zdeněk Voda jako navigátor. Oba dva již mají se závody zkušenosti, nikdy však jako závodní posádka. Podle jejich slov je pro ně start v Africa Eco Race 2019 splněným snem. Budou to mít ale těžké, protože jedou bez asistenčních kamionů.

Kromě toho se se závodníky přijely na Zličín rozloučit také další dvě Tatry.

Další tři závodníci pojedou na motorkách. Budou to dva Slováci: Ján Zaťko a Martin Benko a jeden Čech: Lukáš Kvapil.

Startovní čísla českých a slovenských účastníků Africa Eco Race 2019:

  • 104 Ján Zaťko (SK, KTM 500 Exc)
  • 109 Martin Benko (SK, KTM 450 Rally Replica)
  • 145 Lukáš Kvapil (ČR, Husqvarna 450 Rally)
  • 400 Tomáš Tomeček (ČR, Tatra 815)
  • 406 Petr Čapka, Zdeněk Voda (oba ČR, Tatra 815)