Je jasné, že když na domácí půdě bude dražit nějaká velmi raritní škodovka, cena poleze nahoru rychlostí blesku. I tak nás ale aukce Škody Rapid Cabrio, respektive cena stále se zvyšující velmi překvapuje.

Na Aukru až do neděle 21. května můžete přihazovat na Škodu Rapid 136 Cabrio LUX. Jde o speciální edici Rapidu z osmdesátých let. Není dílem automobilky, ale některé z mnoha karosáren, které se na přestavby Rapidů zaměřovaly a podle toho se také výsledné kabriolety lišily. Nejvíce se jich prodalo ve Velké Británii, odkud pochází i kousek z dražby. Pokud vás právě odradilo, že má volant na opačné straně, nebojte se, dnes už vůz s takovým řízením není problém přihlásit. 🙂

Rapid je ve velmi dobrém stavu. Najeto má podle prodejce 10 tisíc kilometrů, je plně funkční, a navíc po prvním majiteli. Karoserie stále nese původní lak a nový vlastník k autu obdrží také originální, nicméně britský technický průkaz.

No, a teď to nejdůležitější, tedy cena. Ačkoliv chápeme, že jde o velmi speciální automobilový kus historie, ta částka nás opravdu přijde lehce přehnaná. Aukce končí koncem tohoto týdne a už teď cena překročila více než půl milionu.