Německá tuningová společnost Carlsson představila exkluzivní kabriolet postavený na základech Mercedesu-Benz třídy S kabriolet. Auto je nepřehlédnutelné nejen díky úpravám, ale zejména díky pistáciově zelené barvě. Dostalo jméno „Diospyros“.

Pokud se vyznáte v rostlinách, pak možná víte, že „Diospyros“ je dřevina, která se vyskytuje zejména v tropických a subtropických oblastech. V češtině se jim říká „Tomel“ a jde o stromy nebo keře dorůstající výšky až 50 metrů. Zajímavostí na těchto dřevinách je fakt, že jejich dřevo (nazývané eben) je velmi tmavé, někdy až zcela černé. Je také velmi tvrdé, obtížně obrobitelné, ale dobře leštitelné. Díky tomu se počet těchto dřevin snižuje a exkluzivita roste.

A proč tento název? Stačí se podívat do interiéru a na kryt, pod nímž se nachází stažená střecha. „Silniční jachtu“ tak neprodává pouze Rolls-Royce s modelem Dawn, ale můžete si ji objednat i u Carlssonu. Interiér byl navíc očalouněn do hnědé kůže, kterou úpravce nabízí jako „Vintage Cognac“. V autě ani na autě nenajdeme žádný karbon, protože se prý takové materiály k tak luxusnímu autu nehodí.

Exteriér dostal několik nových prvků, zejména jsou to znaky a označení úpravce, ale také nová kola ne nepodobná vrcholným modelům značky Mercedes-Maybach. Vše bylo dokonáno speciálním lakem, který nápadně připomíná pistáciovou zmrzlinu. Úpravce mu říká „Carlsson Heritage Green“.

A cena? Carlsson říká, že za auto můžete zaplatit něco mezi 214 a 336 tisíci euro, bude záležet na vás, jaký základ Mercedesu-Benz třídy S kabriolet si vyberete (není prý problém ani s verzemi AMG) a co všechno se na autě bude upravovat.