carlex-design-pickup-design-mercedes-benz-tridy-x-drzak-jizdnich-kol- (2)

Carlex Design představuje stylový nosič jízdních kol pro Mercedes-Benz třídy X

Od Pavel Srp | 20. 7. 2019 0

Carlex Design je nejen klasickým úpravcem, ale má i vývojový tým, který se zaměřuje hlavně na pick-upy. A jeho nový nosič kol je toho důkazem. Vypadá stylově a u pick-upu dokáže do jisté míry zachovat i funkčnost a praktičnost korby. Představen byl pro Mercedes-Benz třídy X.

Pickup Design, jak se vývojová divize Carlex Designu jmenuje, představuje sklopný držák dvou jízdních kol, který se instaluje do prostoru korby. Zůstává ale několik decimetrů nad ní, takže se ta se stále dá využít i pro náklad. Navíc parádně lícují se střechou, což dotváří parádní stylový design.

Jenže jakkoliv to vypadá parádně a zachovává to nákladový prostor, tak právě ona výška může zapříčinit, že někteří cyklisté tam svá kola nedokáží dát. Přeci jen už je to hodně vysoko. Na to v Pickup Design žádnou vychytávku nepředstavili.

Tento držák kol je z práškově lakované oceli, doplňuje ji několik hliníkových dílů. Samotná jízdní kola se přichytávají do držáků Thule. Zadní část se dá sklopit, ovládá se elektricky na dálku. I díky tomu všemu ale nejde o levnou záležitost. Carlex Design za ní bude chtít velmi odvážných 4995 eur, což je necelých 130 tisíc korun.

Nedopadne to s ní náhodou jako s celým xkovým mercedesem? :(

Test Mercedes-Benz X 350 d 4Matic (2019)