2022-call_of_south-najizdeni_trate- (7)

Call of South: Vydejte se v červenci na dobrodružný roadtrip do Bosny a Hercegoviny

Autor: Josef Pelikán - Zdroj: Call of South - Foto: Jiří Landa, South Bohemia Cars Club - 13. 6. 2022


Po dvou letech odkladů vynucených pandemií koronaviru se v roce 2022 expedice Call of South konečně vydá do Bosny a Hercegoviny, zažít tuto nádhernou zemi zpoza volantu auta.

„Objevování jedné z nejmladších zemí v Evropě, Bosny a Hercegoviny, původně plánované na léto 2020, jsme byli dvakrát nuceni odsunout kvůli pandemie koronaviru. V létě 2022 to ale už konečně vyjde, a to v termínu 2. – 10. 7. 2022,“ lákají pořadatelé expedice Call of South.

„Do Bosny jsme se v dubnu letošního roku vydali na přípravy a ona nám svou krásou a divokostí vyrazila dech. Zkoumali jsme, kam všude účastníky pošleme, co na ně nachystáme, ale také, jestli je skutečně možné všechno zvládnout obyčejným autem s pohonem jedné nápravy. Třebaže jsme jeli offroady, zjistili jsme, že ano – stačí a trocha řidičského umu. A pro jistotu ochranný ‚šusplech‘ pod motor,“ lákají pořadatelé na dobrodružství, které na posádky čeká.

Co účastníky Call of South čeká? To nejdůležitější nechtějí pořadatelé prozrazovat předem. Zmínili jen to, že je to orientační rallye. To znamená, že kromě nutnosti umět pracovat s GPS, mapou a kompasem bude třeba také dojet do cíle etapy s pokud možno nejmenším množstvím najetých kilometrů. A cestou bude třeba plnit úkoly, zaměřené na poznání tamní kultury.

Call of South se jede na tři etapy – dvě dvoudenní a jednu jednodenní, mezi nimiž budou vloženy volné dny. V těch budou moci účastníci třeba navštívit zajímavosti v okolí, případně je využít na regeneraci. Anebo na opravy auta. Začátek je stanoven na neděli 3. července 2022 ráno v Bosně. Kde přesně to bude, se účastníci dozví včas. Cíl je v plánu v sobotu 9. července.

„Nebudeme ale jen tak jezdit po cizí zemi. Protože si Bosna dobře pamatuje svou poslední válku, má Call of South určitý dobročinný přesah. Pokud s námi pojedete, přispějete na provoz spolku Vlčí máky, který se stará o veterány nejen české armády, ale i policie, hasičů a záchranářů,“ upozorňují pořadatelé a dodávají: „Tento spolek totiž není jen institucí, která rozděluje peníze. Je spíš komunitou dobrovolníků, kteří veteránům poskytují psychologickou, sociální, právní, ale i materiální podporu. Realizuje celou řadu programů všemožného druhu pomoci, včetně třeba podpory při hledání zaměstnání.“

Více informací zveřejňují pořadatelé na svých webových stránkách, kde je možné se také přihlásit. Základní startovné je od 4972 Kč za auto. Počet volných míst je omezený, Call of South není masová akce.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru