Vzpomínáte si na náš přibližně rok starý článek o trojkovém BMW v kabrioletu, které mělo místo interiéru bazén? Byla to taková znouzectnost, funkční to sice bylo, ale moc práce si s tím tvůrci nedali. To tento Cadillac Coupe DeVille z roku 1969 je zcela jiná písnička… Po přestavbě na pojízdný bazén mladíci auto přejmenovali na Carpool DeVille.

cadillac-carpool-deville-pojizdny-bazen-video

Duncan Forster a Phil Weickerz pocházejí z amerického Los Angeles rozhodli se, že pro rychlostní závody, které se budou konat od 9. do 15. srpna v Utahu, si připraví zcela netradiční auto. Chtěji překonat světový rychlostní rekord pro pojízdný bazén! Jenže jim chybějí peníze na dopravu a startovné…

Oba kluci auto pořídili jako opuštěný šrot a postupem času ho přestavěli na funkční kousek s vířivým bazénem na místě původních sedadel. Auto navíc zcela normálně jezdí, pod dlouhou přední kapotou zůstal původní motor V8 o objemu 472 cu.i. (7 734 cm3) o výkonu 375 koní a se 713 Nm točivého momentu. Díky tomu není problém jet při koupání za doprovodu vířivých bublinek rychlostí klidně přes 160 km/h.

Pedály auto nemá. Celý interiér byl upraven tak, aby se do něj nainstalovala laminátová forma, která se naplní vodou. Přidávání a brzdění zajišťuje jedna z pák na řidičových dveřích, ta druhá je volič automatické převodovky.

V zavazadlovém prosotu lze nalézt nejen čističku vody, ale také její chlazení a nebo díkly pro vzduchový podvozek auta tak, aby se s ním dalo v pohodě jezdit.