Bugatti vystavilo v Goodwoodu 9 404 koní, stačilo k tomu jen 8 aut! + video

Autor: Pavel Srp - 3. 7. 2017


Jak jistě víte, o uplynulém víkendu se v Goodwoodu konal pověstný kultovní Festival rychlosti. Svůj stánek tu samozřejmě měla i značka Bugatti, která představila celkem 9 404 koní. A stačilo jí na to tolik aut, která byste spočítali na prstech na ruce. Jiné značky by k tomu potřebovaly rukou mnohem mnohem víc…

Základem výstavy byla samozřejmě novinka v podobě Bugatti Chirón. Nejnovější model značky pohání motor W16 s přeplňováním čtyřmi turbodmychadly. Jeho výkon je 1103 kW/1 500 koní a maximum točivého momentu 1 598 Nm! Díky pohonu všech kol (a mnoha dalším věcem) se zrychlení z 0 na 100 km/h odehraje za pouhých 2,5 sekundy, z 0 na 200 km/h zrychlí za 6,5 sekundy a z klidu na 300 km/h to zvládne za 14 sekund. Ve zrychlování se nezastaví až ke 420 km/h, kde leží jeho maximum. Vystavena tam byla dvě auta. Prvním z nich bylo auto přímo z továrny, které se předvedlo při závodech do vrchu, což můžeme zhlédnout v přiloženém videu. Za volantem auta přitom seděl vítěz závodů 24h Le Mans Andy Wallace. Tím druhým je první dodaný zákaznický kus ve Velké Británii.

Jen tato dvě auta dají dohromady tři tisíce koní, zbylých necelých šest a půl tisíce produkují Veyrony ve všech možných verzích. Vystaveno jich tu bylo šest. Nejslabší, 1001koňové verze jsou čtyři, jedním z aut je předprodukční kus, druhým speciální edice Pur Sang edition a zbylé dva jsou „obyčejně“ Veyrony. Doplňuje je dvojice 1200koňových speciálních edicí Veyron Super Sport World Record Edition a Veyron Grand Sport Vitesse.

A chcete vidět téměř devět a půl tisíce koní v osmi autech na fotkách? Není problém, máme je pro vás v galerii. ;)

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru