Jak jistě víte, o uplynulém víkendu se v Goodwoodu konal pověstný kultovní Festival rychlosti. Svůj stánek tu samozřejmě měla i značka Bugatti, která představila celkem 9 404 koní. A stačilo jí na to tolik aut, která byste spočítali na prstech na ruce. Jiné značky by k tomu potřebovaly rukou mnohem mnohem víc…

Základem výstavy byla samozřejmě novinka v podobě Bugatti Chirón. Nejnovější model značky pohání motor W16 s přeplňováním čtyřmi turbodmychadly. Jeho výkon je 1103 kW/1 500 koní a maximum točivého momentu 1 598 Nm! Díky pohonu všech kol (a mnoha dalším věcem) se zrychlení z 0 na 100 km/h odehraje za pouhých 2,5 sekundy, z 0 na 200 km/h zrychlí za 6,5 sekundy a z klidu na 300 km/h to zvládne za 14 sekund. Ve zrychlování se nezastaví až ke 420 km/h, kde leží jeho maximum. Vystavena tam byla dvě auta. Prvním z nich bylo auto přímo z továrny, které se předvedlo při závodech do vrchu, což můžeme zhlédnout v přiloženém videu. Za volantem auta přitom seděl vítěz závodů 24h Le Mans Andy Wallace. Tím druhým je první dodaný zákaznický kus ve Velké Británii.

Přečtěte si také:  Odvážlivec vyrazil s Lamborghini Countach na sníh, daleko ale nedojel

Jen tato dvě auta dají dohromady tři tisíce koní, zbylých necelých šest a půl tisíce produkují Veyrony ve všech možných verzích. Vystaveno jich tu bylo šest. Nejslabší, 1001koňové verze jsou čtyři, jedním z aut je předprodukční kus, druhým speciální edice Pur Sang edition a zbylé dva jsou “obyčejně” Veyrony. Doplňuje je dvojice 1200koňových speciálních edicí Veyron Super Sport World Record Edition a Veyron Grand Sport Vitesse.

A chcete vidět téměř devět a půl tisíce koní v osmi autech na fotkách? Není problém, máme je pro vás v galerii. 😉