Bugatti Vision Gran Turismo: virtuální bestie oficiálně

Autor: Jan Karlík - 4. 9. 2015


Bugatti ve spolupráci s tvůrci závodní hry Gran Turismo 6 představuje koncept Vision Gran Turismo. Kromě jednoho evidentního provedení, tedy virtuálního ale nakonec vznikne také model o velikosti 1:1. Co se pod extrémně nabroušeným Veyronem skrývá?

Když jsme zahlédli první, nezřetelnou fotografii hliníkového disku, jásali jsme, že Bugatti pomaličku odhaluje nástupce legendárního Veyronu, který by měl být představen na autosalonu ve Frankfurtu. Nicméně jednalo se právě o koncept Vision Gran Turismo. Bugatti se nyní po uvolnění několika detailních záběrů představuje v celé své kráse a k dispozici je i pohled do jeho interiéru. Inspirací pro jeho linie byly mimo jiné i klasické závodní Bugatti a podle oficiálního prohlášení především Type 57 Tank , které má na svém kontě vítězství ve vytrvalostním závodě 24 hodin Mans v letech 1937 a 1939.

A právě z tohoto vozu si Vision Gran Turismo nese dvojici odstínů modré a současně evokuje barvy historických francouzských závodních vozů tohoto období. Otec myšlenky, Sasha Selipanov, však uvádí, že se nemá jednat o model, který by se vracel ke kořenům a při pohledu na něj by se vám vybavilo retro. Je to pouze nenásilné připomenutí úspěchů z minulosti. Celkově se tvůrcům jednalo o spojení virtuálního a reálného světa. Vision Gran Turismo, tak jako ho vidíme, nabízí tedy studnici inspirace pro další modely. A podle nás se extrémně povedlo. Jestli takhle bude vypadat nástupce Veyronu, směle do toho. :)

Na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem bude v expozici značky Bugatti od 17. do 27. září vystaven model Vision Gran Turismo ve skutečné velikosti a vy se můžete těšit na živé fotografie, přímo z výstaviště.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek